De dag van de drie mannen

Spanje, Hornillos del Camino

Om tien over zeven op pad, kon niet meer blijven liggen. Veel te vroeg want het is maar 20 km en vandaag begint de Meseta, redelijk vlak. Heb nog wat koekjes en een mandarijn, eerste ontbijt. Ik loop eerst nog even langs de kathedraal want ik heb nog geen foto’s van de buitenkant. Dan zie ik dat er een terras wordt klaar gezet maar de man die dat doet zegt dat ze nog gesloten zijn. Geen koffie dus.
Dan maar richting de rivier en zonder koffie op pad. Als ik de brug over moet zit er, volgens Organic Maps, aan de andere kant een bakker. Achter mij loopt een man die me roept: je gaat verkeerd. Uitgelegd waarom en hij loopt mee, bakker gesloten.

Hij komt uit Canada en ik heb hem al vaker gezien, aardige man maar ik ben zijn naam vergeten. We vinden wel een andere bakker, koffie en een stukje empanada, lekker. Het loopt wel gezellig maar bij de volgende stop zit de groep waarmee hij loopt op hem te wachten. Daar heb ik helemaal geen zin in dus ga ik gewoon aan een ander tafeltje zitten.
Daar tref ik Trevor weer die ik ook in Estella zag. Hij heeft last van zijn been en doet het rustig aan. Ik doe dat vandaag ook want anders ben ik er veel te vroeg. We lopen samen verder en als we aankomen in Hornillos eten we wat in de bar.

Hierna zoek ik mijn hotelletje en ga douchen, app van Susanne of ik er al ben? Ja hoor en klaar voor de Kalimonxto. Als we net zitten komt Jan ook mee drinken en het is gezellig. Er komt een groep fietsers uit Duitsland, die gaan nog verder vandaag.
Om zes uur is er een mis voor de pelgrims…….
Heel vreemd; het is allemaal zo klaar en dan moeten alle pelgrims naar voren komen. (Er zijn alleen pelgrims) We krijgen allemaal een blaadje met een gebed en ‘moeten’ per taal dit samen voorlezen. Dan wordt er Ultreia gezongen. De Pastoor telt af, behoorlijk dwingend. Hierna verschijnt er een vrouw ten tonele en moeten we ergens anders in het kerkje gaan zitten. We krijgen nu uit leg over….? Ik zou niet weten wat, eerst Spaans, dan Engels. Het gaat echt nergens over. Als de eerste mensen durven te gaan volgt bijna iedereen.

Ik loop even terug voor mijn vest en haal dan een glas wijn in de bar. Op het terras zit Noël, leuke man uit Ierland. We eten samen en nemen later de koffie mee naar buiten want hij rookt. Neeeeee, ik niet meer maar het ruikt wel lekker.
Terug naar mijn hotelletje, verhaaltje typen, slapen

Vanuit Hornillos del Camino, welterusten
Liefs, Marian

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Veel succes op de meseta

Rian Ligteringen 2024-06-23 22:15:55

Lekker zo'n groot biertje, als het tenminste bier is. Vast voor het warme weer. Je hebt het ook vast verdiend. Fijn die 20 kilometer. Voor morgen veel wandelplezier plezier met voldoende koffiezaakjes 😎

Mari 2024-06-23 22:18:04

Drie mannen en een "mis", wat wil een mens nog meer?!".

Carla 2024-06-23 23:43:43

Hihi, ik denk dat ik de aller, allereerste was die opstapte uit t kerkje..... bekende foto's weer!! En een thermosfles met heet water waar je koffie mee kunt maken? Is dat niet wat? Of is koffie niet jouw benzine?

Marja 2024-06-24 11:46:56

Marian, Je schiet lekker op ,maar niet te veel naar de kerk gaan anders ga jij nog straks het klooster in en dat zou ik erg jammer vinden , want dan kunnen niet meer wandelen of fietsen. Maar dat dwingen dat ken ik nog maar dan pofte ik er stiekem er tussen uit. Succes en geniet ervan don camino

Truus Slangen 2024-06-24 20:20:43

Drie mannen, maar die éne blijft -denk ik- ook op deze tocht weer zeer gemist. En toch ga je zo stoer door!

Carla 2024-06-24 23:11:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.