Jasmijn ligt nog lekker te slapen als ik vertrek. Het is nog geen zeven uur. Over de oude brug Caldas uit en daar is een barretje waar ik koffie wil drinken…. Niet dus, nog gesloten. Dan maar verder, moet nu 5 km lopen voor mijn koffie. Ik zie Bettina, zeg goeie dag maar loop door. Ik zie haar weer bij mijn koffie. Eindelijk, koffie!
Er maze nergens op de Spaanse terrassen gerookt worden maar ik zie een Spaanse mevrouw die ik al eerder zag. Zij gaat in een hoekje van de tuin zitten een steekt er eentje aan; dat is dus mijn vriendin, Ha Ha. We kletsen even en ik vertrek, gesterkt door mijn peukje.
Prachtig lopen, door bos met een tapijt (en geur) van laurier, heerlijk. Ergens staat de Guardia Civil met een busje. Denkend aan de bosbranden vraag ik of er iets aan de hand is. Nee hoor, wij staan hier alleen maar om te helpen, wil je een stempel? Natuurlijk wil ik die en dan hebben ze opeens veel klanten aan de pelgrims die na mij komen.
Een stukje verder stop ik nog even voor wat water en iets van de bakker, wat ik vanmorgen gekocht heb. Het loopt lekker en al snel een app naar Jasmijn, ik ben er bijna.
We hebben afgesproken bij Buen Camino, had ik nog nooit van gehoord en zie nu dat het helemaal nieuw is. Ziet er prachtig uit. Als ik ga zitten zie ik Jasmijn in de verte staan; ik bel en zeg dat ze zich om moet draaien dan kan ze mij zien. Na twee minuten is ze er. Ik heb de koffie dan al besteld en Zibby en Martha komen ook aan. Gezellig.
We gaan op pad en al snel loopt Jasmijn een stukje vooruit. Alleen lopen is gewoon heel erg fijn. Nog een korte stop bij wat bankjes en dan zien we de vieze fabriek van Padron al. Op het volgende terras zitten Z en M en we schuiven aan voor een cola. Hierna zijn we zo in Padron en eten tostada con tomata en bestellen we wat frietjes omdat we daar zin in hebben. Door de mooie bomen laan gelopen en we zoeken onze herberg, snel gevonden, tassen binnen en Jasmijn slaapt even.
Nog geen zin om te douchen want we hebben nog iets te doen. We gaan naar Santiaguiño. Bijzondere plek en ook een wesp.
Voorzichtig weer naar beneden want het regent en de trap is nat. Tijd voor wijn en later een leuk restaurantje met heerlijk eten, wat worden we weer verwend. Koffie met Licor Crema en dan naar bed.
Geschreven door Marian-wandelt