Gisterenavond al keiharde wind en donkere wolken. Mijn broek en shirt vlogen van de waslijn af en ik kon het nog net op tijd ‘vangen’ Vanmorgen regen en niet zo’n beetje. De route is 20 km maar daar heb ik er al 3 van gelopen gisteren. Verschillende mensen hebben al gebeld voor een taxi en polsen of er meer mensen mee willen.... Ik doe rustig aan in de hoop dat het minder wordt maar dat gebeurt niet. Er is een vrouw uit Israël die vraagt of ze met me mee kan lopen, prima. In dit Kwalitatief Uitermate Teleurstellend weer is het fijn om gezelschap te hebben. Het is ook nog koud dus veel lol is er niet aan. Maak weinig foto’s omdat het eerste gedeelte de telefoon in mijn rugzak zit, bang dat ie het straks niet meer doet.
We kletsen wat onderweg en het gaat gestaag omhoog. Op naar de Alto San Roque. Foto in de regen. Verder naar de Alto do Poio, het laatste stukje is zo steil en ik ben blij als ik er ben. 1330 meter, pffft!!! Koffie en tortilla. Buiten rook ik nog een sigaret en praat met een Nederlander. Hij is ‘per ongeluk’ op de Camino terecht gekomen?? Haat de regen en wil nu naar het zuiden. Doe je best zou ik zeggen....
Regenjack weer aan en verder. Vanaf nu is het nog maar 11 km en het is goed te lopen met af en toe een bultje. In Biduedo kan ik net een soort zijstraatje in om een kudde koeien te laten passeren. Twee jaar geleden hetzelfde en ben ik een terras op gevlucht. We lopen samen weer verder, naam wel gevraagd maar ik kan hem niet uitspreken, laat staan typen. Ze is wel heel aardig en de kilometers gaan zo toch nog een beetje leuk. Het is hier prachtig maar door de regen en mist zijn er geen goede foto’s te maken.
In Filloval nog een stop voor koffie en er brandt een vuur binnen, heerlijk. Nog maar 4 km naar Triacastela en het lijkt wat droger te worden. LIJKT !!!
Mijn hostal is aan het begin en ik neem afscheid van mijn wandelgezelschap. Kamer is prima en ik heb een balkon, altijd fijn, toch?
Grootste probleem vandaag: hoe krijg ik mijn schoenen droog? Ik probeer de verwarming en als ik die open draai wordt het warm, hoera. Probleem opgelost. Ik loop een klein stukje en zie Mark en zijn dochter. Het begint weer te regenen dus ik,ga een bar in, glas wijn. Als ik buiten kom regent het nog steeds en ik zet koers naar mijn hostal. Koffie met Liquor Crema. ( is alleen om warm te worden😇) Een man uit Mexico begint te praten tegen me maar ik vermoed dat hij wat teveel gedronken heeft en kap het af. Crema mee naar buiten en rust.
Ik kan hier om 7 uur eten en ga dus nergens meer naar toe. Betaal mijn rekening en ga naar mijn kamer terug. Typ mijn verhaaltje, straks eten en vroeg naar bed. Morgen weer regen; 19 km naar Sarria en dat is goed te doen. Één klim en voor de rest rustig aan.
Liefs, Marian
Geschreven door Marian-wandelt