Zaterdag, laatste dagje

Polen, Gdynia

Helaas hebben we niets meer gehoord van Victoria. Dus plannen maar gewijzigd naar de grote watermolen van Gdansk. Alles blijkt natuurlijk dicht bij elkaar te liggen. Zo bleek dus dat deze grote watermolen ongeveer 100 meter van het archief af lag. In de informatie over toeristische highlights stond ook dat het bijbehorende park een must was. Wij stonden bij de molen, overkeken het park en zagen heel veel bankjes op groen gras. Niet echt een park om uitnodigend door heen te wandelen. Dus nog maar even door de binnenstad. Op enig moment ging mijn telefoon. Dat bleek Victoria te zijn. Haar bericht was dus niet goed over gekomen. De uitnodiging om langs te komen stond nog steeds.
Een overdadig beladen tafel met gebak stond uitnodigend te wachten op ons. Wij kregen een gebakje aangeboden (keuze uit vier taarten) en koffie. De familie zelf wachtte tot wij ons stukje ophadden. T zal iets zijn wat bij de Poolse beleefdheden hoort, maar voor ons voelde het wel ongemakkelijk. Later nam de rest van de familie ook wat te eten.
Victoria en haar broer Igor spraken goed Engels. Hun beide ouders erg goed pools. Het was echt een ongelooflijk leuk bezoek. Hoewel we natuurlijk maar hele verre verwanten zijn (er is een dna overeenkomst zeg maar), hebben we wel nog oude foto's van de overgrootrootouders van Victoria en Igor. Er is wel een familielijn. Natuurlijk hebben we informatie uitgewisseld en misschien ze op enig moment nog even naar Nederland.
Na een paar uur gingen we nog een laatste keer bij een Chinees eten. Er is duidelijk een trend gezet dus.
Op het vliegveld bliepte natuurlijk bij mij weer van alles. Zoals ook op de heenweg. Geen idee waarom, want volgens mij had ik behalve 2 ringen geen metaal meer aan mijn lijf. Zelfs mijn handen werden gecheckt op verboden poeders. Heel bijzonder. De fles water en de kwarkjes die we voor het avondeten wilden gebruiken moesten we inleveren. Helaas. De klm had dan wel weer een snackje. We hadden nog bijna onze vlucht gemist. We zaten voor de gate, ingecheckt en wel. Maar natuurlijk niet heel erg oplettend tot Bianca opmerkte dat er nog 4 minuten geboard kon worden....gelukkig bleken we niet de laatsten te zijn en waren we nog gewoon op tijd.
De komende maanden gaan we verder alle informatie ordenen en online kijken welke archieven we kunnen mailen om nog andere, aanvullende informatie te krijgen.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.