6 en 7 januari

Nederland, Voorst

Gisteren vertrokken uit een bewolkt Nederland. Tot dan toe geen probleem. Marco was weer redelijk opgeknapt, en ik redde me heel aardig met voldoende paracetamol. De trein reed zowaar op tijd! Mogelijk onze laatste trein die deze vakantie op tijd rijd. Na het inchecken hadden we natuurlijk nog zeeën van tijd over...tja, we zouden maar es te laat zijn.

We persten ons in het vliegtuig van Schiphol naar Londen Heathrow (was de ruimte vroeger ook al zo beperkt, of zijn wij teveel uitgedijd). Maar voor 3 kwartier was t te overzien. Ook de aankomst in Londen was op tijd, zodat we onze overstap naar Delhi goed konden halen....en toen begon t. Virgen Atlantic had een uur vertraging. Virgen Atlantic kreeg twee uur vertraging... uiteindelijk zaten we in de sfeervolle hal van Heatrow Airport te wachten. Samen met nog een paar anderen. Bijzonder hoe sommige mensen dan reageren: een Amerikaanse dame kwam op een verontwaardigde toon ons vragen of de vertraging werkelijk tot 00.30 uur zou duren.....hoe het mogelijk was, ze had, om deze aansluiting te halen, juist zo hard gelopen! Dit moest niet kunnen! Maar helaas voor haar en alle andere wachtenden; het vliegtuig zou er niet sneller van opstijgen. Later hoorden we dat het geplande vliegtuig een defect had, wat niet zo snel kon worden opgelost. En dat ze dus op de valreep nog een ander toestel moesten zien te vinden.
Uiteindelijk zaten we weer in de economy-class veel te krappe stoelen. Virgen Atlantic blinkt niet uit in comfort. Zeker in vergelijking met andere internationale vluchten die we in het verleden hebben gemaakt. Maar Marco kon lekker een flimpje kijken, ik deed gedurende de 8,5 uur durende vlucht een poging om te slapen. Tussendoor een Indische snack midden in de nacht.
En hoewel we dus midden in de nacht vertrokken vanuit Londen, kwamen we aan op Delhi in de middag, mooi weer, en tot onze grote verbazing: niet kei druk op het vliegveld.
Altijd gedacht dat Engels hier een belangrijke tweede taal was. Maar als je sommige Indiërs hoort praten is er werkelijk amper iets van te maken. De klanken in de eigen taal komen zo niet overeen met de klanken in het Engels. En het zal wel even wennen zijn voor ons om die typische klanken te gaan begrijpen en om te gaan zetten in begrijpbare Engelse woorden. Gelukkig waren de douaniers in een goede bui en herhaalden hun vraag met alle plezier een paar keer. Alle vingerafdrukken en irisscans zijn uiteindelijk gelukt en vervolgens mochten we voet op Indisch grondgebied zetten.
Delhi hebben we vandaag alleen vanuit de lucht gezien. Aankomst vanuit Londen en daarna door naar Amritsar.
Amritsar ligt een stukje noordelijker ( nog een 55 minuten vliegen). Belangrijkste wat hier te zien is, is de Gouden Tempel. Hét heiligdom van de Siks (Die mannen met tulband en baarden). De piloot wees ons tijdens het vliegen op de Gouden Tempel, die we mooi vanuit de lucht konden zien. Was niet te missen in het bijna donker! Vanuit de lucht was de Gouden Tempel een zee aan licht.
Morgen maar de tempel van dichtbij bekijken.
Onze eerste ervaring met een taxi...wat een drammer. Netjes van te voren een prijs afgesproken. En toch bleef hij het proberen om er extra geld uit te slaan. "Euro coins?"
"Dollar?"
"You pay extra for parking" enzovoort enzovoort.
Uiteindelijk bracht deze chauffeur ons naar ons hotel. (Toch nog even proberen er extra geld uit te halen), maar toen taaide hij toch af.
We hadden het hotel geboekt, al een tijd geleden. De eigenaar kon haast niet geloven dat we toch waren gekomen. Hij moest acuut nog een kamer netjes maken. Daarna konden we twee trappen op klimmen en kregen we een kopje warme thee als welkom.

Tja, en dan nog even de omgeving verkennen....we zitten dus midden in een wijk met allemaal verkoop van kleding, voedsel, telefoons etc. Dit gelardeerd met toeterende scooters en auto's die zich nergens iets van aan trekken en gewoon door rijden. Voor ons leek het beter om geen auto te huren. Het verkeer is een wonder. Zoveel auto's, scooters, Tuc tucs, bakfietsen, voetgangers...en alles rijd, in onze ogen, als een dolle door elkaar heen. Ik heb het idee dat het verkeer van origine links rijd, zoals in Engeland. Maar dat is in de praktijk niet altijd t geval. Je rijd vooral daar waar er nog plek is.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.