Gister hebben we alles ingepakt en het lukt ons zowaar om, volgens plan, tussen 6 en half 7 te vertrekken. Om precies te zijn, we rijden om tien over zes weg. Onze eerste bestemming is Bordeaux dus we hebben heel wat kilometers te gaan.
De reis gaat zeer voorspoedig. We stoppen twee keer om te tanken, iets te eten en van bestuurder te wisselen. We rijden over de tolwegen en met onze nieuwe tolbadge gaan we lekker snel door de tolpoortjes. Alleen rondom Parijs hebben we oponthoud vanwege files. Ik begrijp niet dat we dwars door de stad worden geleid. Maar ondanks dat komen we om zes uur aan bij Chateau Chez Esther.
De eigenaar komt naar buiten en vertelt ons, in het Duits, wat we moeten weten en wijst ons tenslotte een plek toe. Er staan al 4 campers en terwijl we ons installeren komen er nog 2 bij. We heel een mooie plek onder 2 pruimbomen aan de rand van de wijnvelden. De kippetjes lopen gezellig in de rondte en als ze denken dat je iets van eten pakt komen ze met zijn allen, vanuit alle hoeken, aanrennen.
Om zeven uur luidt de eigenaresse de klok en gaan we met zijn allen naar de wijnschuur. Daar is het heerlijk koel en we krijgen een glaasje rosé. Ze vertelt, ook weer in het Duits, van alles over de wijn. Ik versta of begrijp er maar delen van. Doordat 90 procent van de oogst vorig jaar is mislukt hebben ze geen witte wijn dit jaar. Als tweede krijgen we een rode "dorst'wijn, die drink je lekker weg.
Ondertussen gaan we naar een tweede ruimte in de schuur waar de vaten van 2020 liggen. Terug in de eerste ruimte krijgen we nog drie rode wijnen te proeven en dan is er gelegenheid om te kopen.
We kopen een proefdoos waar alle zojuist geproefde wijnen inzitten plus een gekoelde fles rosé voor bij het eten.
We hebben twee koude pastaschotels mee en die smaken prima met de wijn. Na het eten spelen we Clever en het is een wonder, ik win.
Geschreven door Carmenopreis