Alweer de laatste dag

Duitsland, Berlin

Vandaag gaan we nog op en top genieten van onze laatste dag in Berlijn. We besluiten te gaan fietsen naar De Tempelhof. Een vliegveld wat niet meer wordt gebruikt.
Maar eerst moeten we uitchecken, de auto halen en onze koffers kwijt.
Wouter is, zoals iedere ochtend, het eerst aangekleed en gaat de auto halen.
Ik volg en begin met het inpakken van koffers en het aansporen van de kinderen om eruit te komen.
Daar ben ik niet heel goed in. Tot ergenis van Wouter liggen ze er nog in wanneer hij terugkomt.
Alles is wel al ingepakt dus nu is het alleen nog een kwestie van aankleden, wassen en tandenpoetsen (de douche is irritant, verandert constant van heet naar lekker naar koud, dus die slaan ze over).
Al met al staan we kwart over 10, uitgecheckt, buiten.
We besluiten te gaan fietsen en onderweg bij een leuk tentje te gaan ontbijten.
Onderweg komen we een aantal prachtige muurschilderingen tegen. Waaronder een olifant. Tijd voor een fotostop. Nietsvermoedend rijden we die kant op, parkeren onze fietsen en zien dat de muurschildering boven ern voetbalveldje is. Waar het een drukte van jewelste is met o.a. veel honden. Ineens komt er iemand op ons afgelopen en vraagt of we weg willen gaan. Blijkt dat we een filmset binnen zijn gefietst. Even later zijn wij getuigen van een voetbalwedstrijd tussen honden. Tijs vertelt later dat de poedel een rooie kaart kreeg.... Ergens tussendoor hebben we nog wel een foto van de muurschildering gemaakt.
Wouter fietst voorop en fietst vele, in onze ogen, geschikte eetgelegenheden voorbij. Hij heeft zeker nog geen trek bedenk ik me.
Sas heeft wel erge trek en wordt steeds chagrijniger bij elke zaak die we voorbij fietsen. Uiteindelijk, wanneer we bijna op de eindbestemming zijn, stoppen we bij een zaakje wat heet Belle artiance.
We zitten hier gezellig, genieten van een heerlijke brunch en ondertussen vertelt Sas hoe ik met Instagram een boomerang foto kan maken en ontdekt Wouter ook iets leuks. Lekker op tijd nu de hype alweer over is maar we hebben wel lol.
Dan stappen we weer op de fiets voor het laatdte stukje.
Bizar, een heel ongebruikt vliegveld, wat een ruimte. We fietsen wat in de rondte en zien dat deze plek ideaal is voor bijvoorbeeld rolschaats-surfen.
Maar ook voor studenten van de TU om op schaal bouwtekeningen na te maken. Met afplakplakband worden hele gebouwen op werkelijke grootte 'nagebouwd'.
Veel meer valt hier niet te doen dus we besluiten om terug te fietsen. De fietsen moeten namelijk weer op tijd worden ingeleverd. Wel willen we nog 1x naar de Brandenburger Tor want we hebben nog geen selfie.
Op de heenweg zagen we nog wel Curry36. In ons reisboekje stond die als beste van voormalig westberlijn genoemd. Daar moeten we dus even langs om te proeven. We delen 1 worst en Wouter en ik vonden die van Konnopkes lekkerder maar Tijs deze...
Altijd handig om te weten.
Op Sas haar verlanglijstje stond nog een bezoekje aan de Starbucks. Dus als we even later een Starbucks zien is het spontaan tijd voor een koffiepauze.
Het is Tijs zijn eerste bestelling hier en hij kiest....het verkeerde. Een hot chocolate karamel....niet lekker.
Sas geniet van haar pumpkin taste latte en gaat meerdere malen met haar beker op de foto😁.
We zijn nu vlakbij de Brandenburger Tor, maken de selfie en fietsen over 'unter der linden' langs de tvtoren, langs onze auto en het hotel richting de fietsverhuurder. Leveren de fietsen in en lopen terug.
Voordat we aan de lange terugreis beginnen gaan we eerst bij Rose garten nog iets eten.
Rond kwart over 5 vertrekken we huiswaarts.....waar we na een aantal files en 2 korte tankstops rond kwart over 1 aankomen.
Moe maar met een hoofd vol mooie herinneringen duiken we ons eigen bedje in.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Welkom thuis en bedankt voor de reis! 😘

mariekes.wereldreis 2017-10-27 19:08:47
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.