Lekker lang wandelen

Nederland, Overveen

We slapen altijd heerlijk in het bed van de camper en ook afgelopen nacht weer. We worden ook altijd vroeg wakker en soms gaan we er dan ook vrij snel uit maar soms snellen we even naar het toiletgebouw en duiken dan weer even onder de lekkere dekens. Het zonnetje laat zich niet zien dus vandaag wordt het de laatste optie. We kijken wat op ons mobiel, lezen wat en doezelen zelfs ook weer even in. Tot we het genoeg vinden, uit bed gaan, naar de douches lopen om aan de dag te beginnen.
We starten de dag met een ontbijtje van kwark, banaan, kiwi, blauwe bessen en wat noten. Daar kunnen we wel weer even op verder.

We staan op een grote camping maar het verbaast ons dat je dat niet eens zo zeer in de gaten hebt qua lawaai en drukte. We zijn nieuwsgierig naar de rest van de camping en gaan een rondje lopen. Daar zijn we ruim een uur en zo'n 6.000 stappen zoet mee. Terug bij de camper eten we een broodje en maken we ons op voor de volgende wandeling. We verlaten de camping via de uitgang bij badruimte de bruid van Haarlem en lopen het Nationaal park Zuid-Kennemerland in waar we een route van 9,5 km gaan lopen, de blauwe paaltjes.

Het is een prachtige wandeling door diverse landschappen en verschillend weer. Jas aan, jas uit, zonnebril op, zonnebril af. Maar we genieten van de omgeving, soms pratend en soms allebei in gedachten. Toch zijn we blij dat we op een gegeven moment bij het bezoekerscentrum aankomen. We kiezen een plekje in de zon en nemen wat te drinken. Als we ons drinken op hebben, zijn uitgerust en gebruik hebben gemaakt van het toilet lopen we het laatste stuk naar de camping terug. We hebben onze stappen vandaag ruimschoots gemaakt.

Het is inmiddels rond 6 uur dus tijd om te koken. Wouter heeft van Bas heerlijke verse asperges uit Limburg gehad voor zijn verjaardag, die hebben we goed bewaard in een natte theedoek en ze maken nog een piepend geluid als je ze tegen elkaar wrijft. Vanmorgen hebben we gerookte zalm, roomboter en krieltjes gehaald bij de Spar en eitjes hadden we zelf ook al mee. Dat is wat er vanavond op ons menu staat. Jummie.

Na het eten willen toch ook nog even kijken hoe het restaurant van de camping eruit ziet. Dus lopen we die kant op om daar een kopje koffie te drinken. Wat me eraan herinnert dat we de afgelopen dagen al heerlijk hebben genoten van de koffie uit Wouter zijn nieuwe Nespresso-machine. Dat is pure luxe die ik helemaal vergeten ben te vermelden in mijn verhaal. Maar terug bij het restaurant van de Camping; bij binnenkomst moeten we door een rook heen waarvan we niet weten waar het vandaan komt, vermoedelijk uit de keuken waar de pizza's worden gebakken. Rechts naar beneden gaat naar een kinderspeelhal vermoeden wij en het voorste deel van het restaurant is druk, lawaaiig en dus vol rook. We lopen door naar het achterste deel waar meer tafeltjes staan. Ik vraag of we ergens plaats mogen nemen en dat is geen probleem. De tafel waar we aan gaan zitten staat nog vol met borden en glazen maar wordt spoedig opgeruimd. De vaat wordt op een lange bar geplaatst waar duidelijk een behoorlijke achterstand is ontstaan. Ze hebben het blijkbaar erg druk gehad. We bestellen een cappuccino en een latte macchiato en kijken om ons heen. We genieten van onze koffie maar zijn ook weer blij om weg te gaan. Hier zullen wij niet gaan eten.

Terug bij de camper nemen we een drankje en spelen we weer een spelletje Clever.....ondergetekende wint deze keer niet jammer genoeg. En dan het gebruikelijke ritueel, plassen, tanden poetsen, nog even lezen en heerlijk slapen. We zijn behoorlijk rozig.






Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Wat een leuke dagen hebben jullie gehad!

Elly 2022-05-01 21:18:30

Verteld je watch daar welke kant je op moet?

Miek 2022-05-07 09:42:43
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.