Rondje Veluwe

Nederland, Arnhem

Al voor de wekker gaat zijn we wakker door het verkeer. Dat heb je aan een doorgaande weg en je raam wijd open staat voor frisse lucht. Het heeft wel een voordeel: zo hebben we de badkamer weer voor onszelf. Het ontbijt staat klaar in de ontbijtkamer (naast onze kamer) en er is zoveel brood en beleg dat we makkelijk iets kunnen klaarmaken voor onderweg. Het is een hele klus om de tassen naar beneden te dragen, want de trap is erg steil. Gelukkig helpt onze gastvrouw met aanpakken. Als ze aan de fietsen hangen gaan we op weg naar Arnhem. Niet via de kortste route, maar met een grote boog via Garderen, Stroe en Wekerom. De zon blijft meest achter de wolken, toch valt de temperatuur wel mee en is het aangenaam fietsen door de bossen. Bij de dorpspomp van Garderen nemen we ons eerste bakkie koffie. Daarna pakken we zelfs even onze trui erbij; we krijgen het koud! Bosgebieden en boerderijen wisselen elkaar af en ook zien we een schaapskudde op de hei. De zon gaat voorzichtig door de sluierbewolking heen schijnen en het wordt warmer. Voorbij Wekerom speuren we naar een bankje; we hebben trek en het is dus tijd voor een pauze. Bankjes zijn echter dun gezaaid hier, maar we vinden een mooi alternatief en pauzeren op een kunstwerk. Het is een erg mooi plekje en het wordt zelfs zo warm dat behalve de trui, ook de jacks uit kunnen. Het laatste deel van de route gaat door prachtige, afwisselende bossen en heel even regent het een beetje. Gelukkig is dat snel over. Het reserveren bij “vrienden op de fiets” wilde deze week niet lukken en dus slapen we ook vandaag weer in een hotel. Blijkbaar heeft iedereen bedacht om nu nog even te gaan fietsen om van het laatste zomerweer te genieten. Het geboekte hotel blijkt een goeie keus: vriendelijke mensen, mooie, ruime kamer, en een heerlijk bed. Helaas zijn er wel wat problemen met de WiFi, zodat we maar een poosje beneden gaan zitten. We moeten veel uitzoeken, want de veranderde weersverwachting gooit onze plannen aardig in de war. We komen er niet goed uit en stellen een definitieve beslissing uit tot morgen, maar ivm kou en regen gaan we zeker eerder naar huis dan gepland. In het restaurant genieten we later van een heerlijk diner met best wel bijzondere dingen. Wat te denken van een crackertje van houtskool? Het smaakt allemaal heel erg lekker! En op zo’n fijne kamer is het daarna relaxed zitten.

Dagafstand: 67 km.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Gave plekjes zeg. Moet een heerlijk gevoel geven.! Plezier nog saampjes.🥂

Jo 2020-09-24 07:56:24

Dag Ada en Henk, we volgen jullie weer 'op de voet' hoor. Jullie fietsen in 'onze' omgeving! Lekker zitten hè, op een kunstwerk. Dat doen wij ook als er geen bankje voor ons vrij is en die zijn inderdaad soms schaars. Onze kleinzoon Sven is ook dol op fietsen langs de gepolijste zwerfkeien. Hij wil ze tellen en op allemaal even zitten. Veel plezier nog, het wordt kouder en misschien moeten jullie eerder terug dan gepland, maar in pensioentijd kun je daar ontspannen mee omgaan. Tot binnenkort!

Joop & Willy 2020-09-24 10:53:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.