Fonte Colombo

Italië, Greccio

Alleen in een prachtig oud huis, iets voor Greccio, mijn slaapplaats voor vannacht. Ik zit in de keuken en heb net een copieus maal op. Een mevrouw kwam met een mand vol heerlijkheden (ik voelde me net de oma van Roodkapje, maar dan zonder wolf) en ik mocht het allemaal opeten: pasta met olie, tomatensaus en olijven, sperziebonen (echt lekker), aubergine met kaas (iets te vet) en paprika, tomaat en ui uit de oven, bestrooid met paneermeel (wat hiervan overbleef heb ik in een bakje gedaan om morgen onderweg op te eten). Er is koffie, thee, brood, boter, jam, croissant en yoghurt voor het ontbijt van morgen. Maar geen internet. Wifi is er niet en 4G doet het om een of andere reden niet, bellen lukt ook niet. Ik denk dat mijn provider mij heeft afgesloten omdat ik teveel data gebruikte.

Ik was onderweg. Eerst van Rieti naar Fonte Colombo. Ik liep een klein stukje langs een rivier, dat was fijn. Door het bos naar boven, naar een klein kerkje (nieuw) op een plek waar Franciscus een tijd verbleef. Nog een kapel, met fresco's, een van de heilige Clara met een lamp in haar hand. Ik keek naar haar, zachtmoedig was ze, lief en sterk. 'Wek mijn zachtheid weer...', dit lied kwam in mij op.

Een trap af naar de Sacro Speco, de rots waar Franciscus 40 dagen zat om de regels van de orde van de Minderbroeders te schrijven. Zo dichtbij lijkt hij soms, maar vooral als ik wandel en zie wat hij zag, vlinders, kleurige, geurige bloemen en planten, een stroompje, bomen en bergen. En de vruchten die zomaar in je hand vallen, vandaag een appel, een vijg, druiven, bramen. Zijn rondtrekkende leven vol dankbaarheid voor de natuur kun je je zo voorstellen.

Naar beneden maar weer. Vijf minuten wachten voor een gesloten overweg tot eindelijk de trein kwam. Vijfgranenbrood met kaas en pruimen na in de schaduw van een boom. Rustig verder, beetje stijgen, beetje dalen. Laatste pauze op de trap van de Madonna del Piano-kerk. Water had ik alleen nog in een waterflesje. Mijn waterzak is definitief ter ziele en ligt nu in de prullenbak. Hier aangekomen kreeg ik thee, waste mijn kleren en mezelf en ging lekker in bed liggen tot het eten kwam.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

rustig aan Claartje we wensen je voor vandaag een goede tocht en houd de moed er in Succes ! lieve groet Jos en Petra

Petra 2023-09-21 08:46:17

Wat een paradijselijke beelden, Claartje! De aardige en zorgzame mensen, het overvloedige eten, de prachtige natuur, de vruchten! Begeleid door heiligen, Franciscus, Clara. Lijk jij wel,zachtmoedig, lief en sterk. Fijne wandeltocht weer!

Janneke 2023-09-21 09:33:40

ware poesie, zoals je schrijft, elke dag je column, met vaste structuur love it, ijkpunt voor mij 😉 Wandel ze nog een tijdje

bernadette 2023-09-21 10:38:46

Elke dag weer genieten, Claartje, voor jou én ook een beetje voor de meelezers ;) Ik hoop dat je nog een tijdje doorwandelt en -schrijft.

Lidy 2023-09-21 12:11:32

We kennen elkaar niet maar nu ik je verhaal lees loop ik in stilte met je mee. Over enige tijd (Zo rond d 20 oktober) start ik de weg naar Rome vanaf Perguia/Assisi. Ik wens je een fijne tocht. Op zijn Spaans Buen Camino.

Joke van Lier 2023-09-21 13:16:56

Mooi en inspirerend om de heilige Clara te ontmoeten, Claartje. Super mooie verhalen. Zo stoer van je, deze tocht!

Christianne 2023-09-21 18:26:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.