Met Anne naar Conques

Frankrijk, Mur-de-Barrez

Om 8 uur de wekker, ongekend om de wekker te zetten maar het was geen overbodige luxe.
Wederom prachtig weer, en de kleine was dit keer niet boven, maar beneden en blij mij te zien. Even kammen, kroelen, ze vindt dat heerlijk. Eten gegeven, en ik aan het ontbijt. Straks eerst even langs de wekelijkse markt hier ter plaatse, even kijken. En een pakje bij de post ophalen. Daar ben ik nu voor gemachtigd. Benieuwd of het er is, en ik het meekrijg.
Anne haalt mij om 10.30 op, nabij de auto op de parkeerplaats.
Het pakje heb ik gekregen en de lokale weekmarkt was superschattig. Ik heb daar iets gekocht waarvan ik geen idee heb hoe het smaakt, maar dat komt vast nog wel. De mensen zij echt ongelooflijk aardig, beleefd en voorkomend. Heel fijn en ik denk conform de streek. Ik was rond 10 uur terug in het huis, en maakte mij klaar om opgehaald te worden. Op het moment dat Anne aankwam kreeg ik het bericht van Peter Groot dat Jolanda de 7de was overleden. Ik was en ben hevig ontdaan, en volledig overdonderd. Ja, zij had darmkanker maar ik sprak haar regelmatig. En mede Roadrunners gingen er regelmatig langs, zagen geen verschil met de Jolanda van enige tijd geleden. Vorige week heb ik haar nog gesproken, donderdag, en ze stonden op punt om naar een behandeling te gaan. Ze zou voorlopig niet terug kunnen bellen, drukke dagen. En dan dit... geëmotioneerd in de auto gestapt, verklaard wat er was. Maar een hele gave gezellige dag gehad. Het was een schitterende rit, zoals eigenlijk iedere rit is. Ruim 5 kwartier en parkeren aan de voet van het dorp. Het eerste aangezicht is adembenemend mooi, zeker met de zon die op de gebouwen schijnt. En het mooie, en waren heeeeel weinig mensen, dus alle gebouwen waren er voor ons. Schitterend! Ik bleef foto's maken, dat zie je hier ook wel bij geplaatst. Dat gaan we thuis maar eens goed bekijken en uitdunnen. Maar, prachtig. Lopen deed ik op mijn gemak, naar beneden gaat redelijk goed. Naar boven is het links voor, rechts bijtrekken en zo omhoog. Dus te doen.
We hadden eerst koffie gedronken in de enige gelegenheid die open was, ijskoud maar perfecte koffie. Daarna was er nada nop. We zijn op een gegeven moment weer in de auto gestapt, de rit terug ging via een andere route en ergens iets te eten gehaald. In een slagerij Anne een saucijzenbroodje en ik ergens een aardappel pannenkoekje. Nergens een sandwich kaas of iets dergelijks te koop. Edoch, aanpassen is niet erg. Op een terras in de zon onze lunch met koffie en glaasje rode wijn genuttigd. Het kan slechter, nietwaar. Rond 16 uur weer in Mur de Barrez en afscheid van Anne genomen, haar ontzettend bedankt, was een topdag. Dora was super blij, haar heerlijk gekamd, en een potje thee gedronken. Toch nog even het dorp ingelopen, om een zakje vuil te deponeren en verder rondkijken. Daarna terug in huis en lenzen uit, Dora verder vertroeteld, verslagen tikken, zitten en wijntje drinken, radio aan... heerlijk relaxt. Weer een mooie dag. Avondeten was mijn restant linzenstoof en smakelijk!
Straks wat tv kijken en gewoon thuis zijn!

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Weer een mooi verslag en prachtige foto's. Opvallend veel fachbau huizen. Ik dacht dat die alleen in noord frankrijk voor kwamen.

Willem 2023-02-10 00:55:24
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.