Zondag rustdag - Santander

Spanje, Bareyo

Niet dus.
Gewoon lekker lopen en wel tot Santander. Ik moet die gamaches kopen, maar dat zal morgenochtend worden.
Dan is dat maar zo.
Ik heb gisteren heerlijk van de zon genoten, weinig geschreven en gewoon rustig bedacht hoe de komende dagen in te delen.
En, daar de accommodaties bij gezocht, gevonden en geboekt.
Geen zin in rennen of misgrijpen, en als ik een ding wel door heb, is dat je niet hoeft te verwachten veel gezamenlijke maaltijden etc. te hebben.
Geen probleem.
Vandaag neem ik de kunstroute naar Santander, ik ben klaar met het asfalt. In Sumo ga je dan met de boot over. Ik heb een herberg gereserveerd in het centrum van de stad. Maandag een hotel in Cudon en ook voor de 6de juni een pension besproken aan de kust. In Comillas.
Voor de 5de, dinsdag, laat ik het nog even open of ik in Santillana Del Mar blijf of ietsjes verder. Ajalah en ik zijn er 2 jaar geleden 2 nachten geweest en dat was heel leuk. Prachtig plaatsje, en daar zagen we ook de pelgrimsherbergen. Ik sta er nog op de foto!
Daarna zie ik wel weer.

Het eten van gisteravond was om 20.30 uur na een heeeeel lang praatje van de pater. Een heel lang praatje.
Dat begon een uur eerder. Er waren 15 landen aanwezig onder de aanwezige pelgrims, 66 in totaal.
Er zijn nog 3 Guemes plaatsjes in de wereld, Argentinië, Mexico en Canada.
Dit is de korte versie van een uur. Het werd ook vertaald in Engels, Frans. Veel Fransen ook hier weer en weinigen die iets spreken qua talen.

Gisteren nog een Nederlandse in de herberg getroffen, Maria. Een pittige, potige en wat botte net gepensioneerde.
Is niet onaardig, maar niet mijn type. Ik vind haar niet voorkomend naar de vrijwilligers, is wat stug.
Ze spreekt wel Frans, dus meevaller voor de rest van het gezelschap.
Het eten was prima. Vermicellisoep, heerlijke pasta bolognese en lekkerrrrr natales dessert. (Vla met koek)
Veel wijn.
Om even 22 uur waren we klaar en gingen richting de kamer waar iedereen al bezig was zich bedklaar te maken.
Nicole, Sarah en Timo zijn nu wat bekend. Duitse lopers.
Aan de tafel nog Leann uit Canada en Martin uit Ierland ontmoet.

Perfect geslapen en om 7 uur de oogkleppen afgedaan en gezien dat de helft er al uit was, en aan het ontbijt zat.
Niemand heeft vannacht gesnurkt en iedereen was extreem rustig. Perfect, deze eerste nacht in eigen slaapzak.
Op mijn gemak ontbeten, en 30 euro in de pot gedaan. Verdienen ze. Benieuwd wie nog meer, de gastvrijheid etc. zo waardeert. Iedereen lijkt op een budget te zijn, maar deze plek is waanzinnig.
Ik sprak nog met een vrijwilliger die net de Primitivo had gedaan. Pittig, en genoeg herbergen. Mooi.
Nou, het is 08.30 uur en ik stap maar eens op.
Het is mistig, maar droog. Laten we duimen op blijvend.

Om even 12 uur in Somo aan de koffie kunnen gaan. Maar vooral eerst de wc want even plassen in de bosjes was er vandaag niet bij. Veel fietsers, en groepen dag wandelaars. En ja, na een uur asfalt éindelijk op het onverharde pad. Met zicht op Santander en na enige regen, klaarde het op. De temperatuur is prima, warm zelfs.
Heerlijk wandelweer gewoon.
We liepen als laatste stuk een heel eind op het strand. Dit was best lang, harde ondergrond gelukkig en niet al teveel diepe dus natte oversteken.
Het komt opeens in mijn gedachten op dat er bijna niemand met een schelp loopt.
Daar heb je meteen een, zo niet het grootste verschil met de Frances. Dit is bijna een lange afstandpad!

Ik kwam vanaf de boot die tussen Somo en Santander vaart en pakte de route op, want ik wist dat mijn herberg daar bij het station lag.
Ik kwam langs de kathedraal die vol muziek klonk en waar veel mensen waren. Er was een processie geweest en ik zag het einde daarvan.
De straten en boulevard waren goed en gezellig gevuld met wandelaars. De winkels waren open.
Straks ga ik dat uitgebreid bezoeken, dacht ik. Maar nu eerst naar mijn Hostal Central. Besproken, hóe fijn is dat.
Redelijk goed te vinden, bij het busstation.
Een alleraardigste man maakte mij wegwijs in de herberg, en ik kreeg bed 27 op kamer 2.
Bij het raam zoals gevraagd, perfect.
Ziet er allemaal top uit. Met lakens! De slaapzak kan weer in de rugzak blijven. Geen probleem wat mij betreft.
Ik heb wat spullen geordend en uitgehangen maar wilde eerst lunchen à la Spanje.

De man aan de balie had ik info gevraagd en ik kwam in café la Espana terecht. Om de hoek.
10 Euro dagmenu inclusief 3 gangen, brood en fles wijn en van waanzinnige kwaliteit.
Hóe leuk is dit, en is wat ik zo bijzonder vind.
Vooraf nam ik gevulde aubergine, gevolgd door een super gefileerde en gegrilde zalm. Zoals deze moet zijn.
Dessert de natillas, de vanillevla etc.
Straks koffie en daarna de straat op. Het is gezellig druk en nog droog. Laten we profiteren.
Even dit: ongelooflijk hóe hard ze werken hier in dit restaurant. Niet te geloven, en ook op elkaar ingesteld. Het loopt als een trein. Bewonderenswaardig.
Overigens lijkt het nu te regenen, daar ik paraplus zien en geen zon.
Maakt niet uit. Misschien meteen ook een kleine plu kopen. Nu alleen de cape, maar zo groeit de rugzak wel.
Raad eens; Nederlandse Maria komt binnenlopen! Of all places.
Ik ben dus even druk aan het typen nu....
Grappig!

Nou, er was dus niemand meer op straat, de winkels waren dicht en zelfs de kathedraal. Gelukkig had ik mijn cape om en ging gewoon lekker lopen over de boulevard. Daar staat een heel modern museum waar op dit moment Miro een tentoonstelling had. Ik wilde wat lopen en kwam na veel metertjes uit bij het maritiem museum. Gratis toegang en het krioelde van de ouders met kinderen. Die waren blij met een uitje op deze natte zondagmiddag.
Best leuk gedaan, oude scheep spullen natuurlijk, maar ook skeletten en een leuk aquarium.
Daarna ben ik weer terug richting kathedraal gelopen en kreeg behoorlijk natte voeten in de sandalen. Maar dat droogt wel weer. Wat ik zei, de temperatuur is goed, zo 19 graden en geen wind.
Ik kwam bij de kerk en er was een deur open. Die bleek van een oude kerk te zijn, aan de kathedraal gebouwd. Daar kwamen allerlei mensen binnenlopen, 80% vrouwen. Ik kreeg de indruk dat er een mis zou komen en dat klopte.
Dus ben ik rustig blijven zitten, en ik moet zeggen dat het volle bak was.
De vrouwen en heren zien er op en top uit, gekapte haren, verzorgd. Typisch Spaans ook.
In Limburg zie je dat ook nog.
Na de mis ben ik naar de hoofdingang cloustro en kathedraal gegaan en deze was nu open.
Sterker nog, in de kerk zelf werden voorbereidingen getroffen voor de mis.
Dat was mij te gortig. Ik ben naar mijn hostel toe gelopen en heb wat spullen gepakt om ergens nog even te zitten lezen etc.
Straks douchen, en even gezellig in de herbergkamer zitten. Het ziet er goed uit daar.
Morgen neem ik bus nr.2 naar Decathlon en koop de schoen- en beenbeschermers. Dát is de les die ik geleerd heb, een verkeerde keus gemaakt door deze thuis te laten. Door één dag doorweekt te zijn geraakt werd dat mij dat duidelijk, maar beter hier dan elders onderweg.
Ik ging rond 20 uur terug naar de herberg, lekker douchen en ook even de föhn in de sokken gedaan...werkt prima! Droog terwijl je wacht. Stonk wel, maar resultaat telt. Zo ook op de sandalen, en verder laten drogen.
Morgen om 8 uur aan het ontbijt, rustig aan de dag beginnen. Decathlon is om 09.00 uur open.
Tot morgen maar weer, en dat het maar niet al teveel regent....

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Goede wandeling naar Santander en we horen wel hoe het verblijf daar is. Groetjes van ons!

Willem 2018-06-03 13:16:09

Weer veel te beleven, maar ik mis je foto’s! Die Maria was dus een stugge tante. Jammer dat je zo weinig Contact kan krijgen. Tot de volgende keer. Tot morgen!

Ajalah 2018-06-03 13:29:16

Mooie natuur. Je loopt wel erge lange afstanden. Hopelijk krijg je nu alleen mooi weer. 🛌

Ajalah 2018-06-03 21:53:58

En dan moet je toch nog ‘shoppen’!

SAS 2018-06-03 22:01:02

Mooie belevenissen weer. En leuke foto's. Hou je taai!

Willem 2018-06-04 10:51:05
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.