Hoofddoel van vandaag is een bezoekje aan Prora. In Prora werd vanaf 1936, in de nazitijd, het gigantische badhotel Prora gebouwd voor het Kraft durch Freude-project. De opdracht voor de bouw werd in 1935 gegeven door Adolf Hitler zelf. In het badhotel moesten twintigduizend vakantiegangers uit de arbeidersklasse zich kunnen ontspannen.
Het hotel bestaat uit kilometers lange rijden gebouwen. Ze zijn uiteindelijk nooit in gebruik genomen. Sinds 1994 is het beschermd als herdenkingsmonument. Na 10km komen we vol verwachting aan, in het bos rijden we langs de Prora-ruïnes.
Illusie armer, ervaring rijker.
Als we de Colossus van Prora bereiken is er een omleiding. De volgend mogelijkheid om Prora te bereiken, fietsen we een bouwplaats op en die daarna ook. Het informatiecentrum en de zeezijde zijn voor ons fietsers niet bereikbaar. Prora wordt omgevormd tot woningen, bedrijfsruimtes en zelfs een bejaardenhuis. Ons rest slechts een troosteloos fotootje van de bouwplaats en inmiddels gerenoveerde panden aan de landzijde. Verwijzingsbordjes ontbreken overal. We besluiten tot een kop koffie in Binz en gaan verder richting vasteland.
Het tochtje van vandaag is een behoorlijke puzzel geweest. Totaal moeten we 58km naar de pont. Rond de 40 km is redelijk tot goed begaanbaar, zo’n 20 km gaat over weggetjes in de categorie ‘tranen in de ogen’. We zoeven deze ochtend over geasfalteerde weggetjes en stuiteren over kasseitjes, kiezels, versleten betonstroken en modderpaden.
En als je je daar dan niet al te veel van trekt, fiets je gewoon door een mooi en stil landschap. We komen door het bos. Kijken rond in Putbus waar ze een schaalmodel van het stadje hebben. We passeren een korenakker met in het midden mogelijk een oud pestbosje. We kijken in tuintjes en naar kerken. Rügen is een prachtig eiland.
Tegen 13.00u komen we bij de pont naar Stahlbrode. We eten een broodje terwijl we staan te wachten. Halverwege kijken we nog een keer om naar Rügen, het waren een paar mooie dagen op het eiland.
Het is nog 22km naar Neuenkirchen. Hier is eigenlijk niks te kiezen qua weg. Langs het water is het keitjespad, langs de weg is het kasseien en tussendoor mag je over versleten betonstroken. We kiezen voor de betonstroken en tellen de kilometers af. Na 8km gaat het over in de oude DDR-kasseitjes. Maar weer 2km verder is de boel opgeknapt en rijden we in gelukzalige stemming over gladde geasfalteerde fietspaden naar de bestemming.
We zitten in een net pension, de fietsen kunnen in die Fahrradgarage. Nog 362 km naar Berlijn.
BLUFFEN ZONDER BLOZEN- tijd 5:46
- afstand 79,2 km
- gemiddeld 12,9km
- max. 37,0km
- actieve energie 3.276 kcal
- klimmeters 245
Totaal
Overig
Geschreven door Gerdi-en-hans.op.de.fiets