Zoveel reacties op ons bericht over Ella. Ze heeft zelfs het record gebroken van mei 2022 toen we onze She verkochten. Ik had nooit gedacht dat zoveel mensen begaan zijn met puppy’s. We kregen heel veel raadgevingen, en ja hoor, vooral van mensen die al puppy’s in huis hadden en dus weten waarover ze het hebben. Op aanraden van Walter ga ik het boek ‘Boef’ bestellen. En ik was ook blij met de link die Kees stuurde. Want op die site over opvoeden van puppy’s las ik over het ‘gekke halfuurtje’, volgens de site heel belangrijk voor uw puppy. Toen ik dit de eerste keer bij Ella zag, was ik er niet gerust in. Ik zei tegen Leo dat ze misschien één of andere stoornis had. Daarop antwoordde Leo: “Zou kunnen, misschien hoogbegaafd?” We beseffen goed dat wij haar dingen proberen te leren, maar dat zij ook probeert dingen gedaan te krijgen van ons. Of anders gezegd: Degene, die de meeste training nodig heeft, is altijd het baasje….
Waar we heel blij mee zijn is dat ze haar familie niet meer zo mist. Als ze het geblaf of gehuil hoort van haar moeder, broertjes en zusjes, laat haar dat nu meestal onberoerd. De eerste dagen spitste ze haar oren en holde meteen naar de tuinpoort om daar wild tegenop te springen. Ik wilde haar dan altijd troosten, maar onze Dirk liet weten op te passen met vertroetelen. Liever negeren. En dat heeft geholpen.
De bench in de auto begint ze ook gewoon te worden. De eerste keren was dat lang janken en wild bijten in de tralies. En het is wel de bedoeling dat ze met ons Mus mee naar België zal reizen. Dus rijden we dagelijks een stukje, boodschappen doen, ergens gaan wandelen of koffie gaan drinken op een terras.
En ondertussen is de vloer van onze toekomstige zitkamer helemaal afgeraakt. Met een vierkante meter per dag kom je er uiteindelijk ook. Als Leo een tegel moest doorslijpen kwam Ella altijd bij mij gevlucht voor bescherming. Zij had het voordeel dat ze, met haar 2 kg, over de pas gelegde vloer mocht lopen. Ondertussen weegt ze wel al 3 kg. De vloer is af en mooi, maar de muren die we door een aannemer lieten bepleisteren vertonen fijne barsten. Dat vonden we spijtig maar we kunnen tegenwoordig goed relativeren. Leo is er al aan bezig geweest met gips. En nu wachten we even af.
Geschreven door Afterboat