Sao Batholomeus de Messines, 28 november 2022

Portugal, São Bartolomeu de Messines

We zijn vandaag naar een ‘landhuis’ gaan zien. Geen officiële bezichtiging. Ik had het te koop zien staan op internet en na wat zoeken gevonden op Google Maps Satelliet. We verwachtten er niet veel van, maar het had waterleiding en elektriciteit, en vooral het lag op vijf minuten wandelen van de stuwmeren op de Arade. Een uitgelezen kans om die stuwmeren en dammen eens te bezoeken.
Geen onverharde wegen deze keer, maar wel weer mooie natuur, met maar hier en daar een huis. We reden in de richting van de Monchique. Hier willen jonge mensen niet meer wonen, ze willen naar de kust, daar is werk. Maar het is wel een prachtige streek om te vertoeven, een landschap dat rust brengt in je hart.
Over het huis ga ik niet veel vertellen. We waren het er meteen over eens dat het in te slechte staat verkeerde. En we vonden helemaal geen internet.
Op weg dus naar de stuwmeren. Eerst reden we naar Barragem do Funcho, daarna naar Barragem do Arade. Heel mooie landschappen, zeker als we zicht hadden op de stuwmeren. Maar Leo moest wel zijn ogen op de weg houden. En ik was vaak iets te bang om te genieten. Waarom moest die smalle weg eerst zo hoog de bergen in! Een stuwmeer ligt toch niet boven op een berg. En natuurlijk kom je dan nog een tegenligger tegen. Maar het was wel allemaal heel mooi. Het zou fantastisch geweest zijn, had Leo er zijn drone kunnen laten vliegen. Maar er stond krachtige wind. Toen ik het portier open deed, vloog dat direct uit mijn hand. Ik was al blij dat er niets stuk was. Leo direct: Tja, dat is uwe kant, die kosten waren voor jou geweest.
Ook zonder drone konden we mooie foto’s maken. Spijtig natuurlijk dat het waterpeil zo laag staat. Levert wel pittoreske plaatjes op. Maar het ziet er niet goed uit voor de toekomst, voor de natuur en voor de mensen hier. Vanaf woensdag zouden we mogelijks een paar dagen wat regen krijgen. Of de stuwmeren daarmee gevuld raken, durven we betwijfelen.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

We duimen voor jullie dat jullie een toffe stek zullen vinden! Laat het gebrek aan internet jullie niet tegenhouden, dat is tegenwoordig héél makkelijk opgelost…

Filip & Mieke 2022-12-01 20:49:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.