Oorspronkelijk hadden we het plan om vandaag te gaan fietsen, maar wanneer de wekker gaat zijn we allebei nog zo moe dat we die plannen maar even heroverwegen. We bestuderen de mogelijke routes, variërend van zo'n 15 tot 60 kilometer lang met een totaal aantal hoogtemeters tussen de 300 en 800 meter. Conclusie: today is not the day, we gaan morgen wel op avontuur. Tot nu toe zijn we iedere dag actief geweest en eigenlijk vinden we het wel even best; we parkeren onszelf bij het meer vandaag.
Na het ontbijt rijden we dus rustig naar het meer, maar niet voordat we langs de supermarkt geweest zijn voor lunch. We blijven ons verbazen over hoe goedkoop boodschappen hier eigenlijk zijn. Naast de broodjes voor lunch kopen we namelijk ook vegan chocopasta (onze oude favoriet uit Italië 4 jaar geleden alweer..) én scoren we twee luchtbedjes. Dat alles voor nog geen 8 euro!
We vermaken ons van 11 tot 3 - precies het heetst van de dag - aan het meer. Het is echt de perfecte plek om lekker af te koelen en een boekje te lezen. Terwijl wij er zijn, komen en gaan er verscheidene Sloveense gezinnen uit de buurt. Heerlijk lijkt dat me om hier zo dichtbij te wonen! Uiteindelijk heeft Mark het verbazingwekkend genoeg eerder gehad dan ik en dus gaan we rond 3 uur terug naar het hostel. We frissen ons op, lezen nog wat en gaan dan weer terug naar de supermarkt voor de laatste ingrediënten van ons avondeten. In de winkel vinden we ook de zoute pindakaas stengels die Sandra vorige week had gevonden en dus nemen we die ook mee, lekker!
We maken een heerlijke pasta pesto salade, waarvan zelfs nog een restje over is voor morgen na het fietsen! Na het eten gaan we nog even een ijsje halen op het pleintje om de hoek, het is hier nog relatief druk als je bedenkt hoe rustig dit dorp is. Als we met pin willen betalen, blijkt dat niet te kunnen en dus moet Mark even snel pinnen, cash lag namelijk in het hostel. Dat is een verschil met Nederland, waar het vaak 'pin only' is tegenwoordig! Met het ijsje komt een einde aan de dag: we gaan lekker in bed liggen, kijken nog een filmpje en gaan dan slapen. De wekker gaat om 7 uur om te gaan fietsen voor het té heet wordt!
Geschreven door Maritvhb