We hebben weer een reisdag voor de boeg. Al hoeven we nu geen grote afstand te overbruggen. We rijden naar Boise. Dat is de hoofdstad van Idaho. Het is de zoveelste staat die we doorkruisen. We zijn gestart in Utah, kwamen vervolgens in Wyoming en daarna in Montana. Montana en Wyoming wisselden we zo ongeveer een paar keer per dag af. Het grootste deel van Yellowstone ligt in Wyoming, maar ons hotel lag in Montana. En gisteren kwamen we in Idaho. (En we gaan nog door Oregon en Washington) Om het riedeltje compleet te maken kan ik nog zeggen dat we ook in Californië zijn geweest, want we moesten overstappen in San Francisco. Maar dat telt niet echt. Toch leuk!
De reis van Hailey naar Boise is eigenlijk best saai. Het landschap is samengevat één grote prairie. Dat is fantastisch om te zien en je fantasie neemt een loopje met je, maar het verveelt wel. De enige variatie is dat we er af en toe bergen in de verte zien liggen. Het is ook erg heiig, maar de temperatuur gaat steeds verder omhoog. En over die fantasie: je ontkomt er niet aan om steeds maar weer te moeten denken aan de eerste pioniers die hier doorheen zijn getrokken. Op het vlakke gedeelte gaat het nog, maar als het meer heuvelachtig wordt? Die mensen hebben een hele klus gehad om ergens te komen.
Inmiddels zijn we aangekomen in Boise. Ons hotel ligt buiten de stad, we moeten dus met de auto het centrum in. Maar omdat we nu nog even geen zin hebben, zitten we lekker rustig op de kamer en zitten hier wat te snacken. We beschouwen dat als lunch. Best lekker hoor!
Tegen het eind van de middag zijn we naar het centrum van Boise gereden. En het is warm, en het is benauwd. Het is 36 graden. Maar we doen net of dat niet zo is. De auto parkeren we in de parkeergarage en we struinen een beetje door Bodo, het ‘oude’ centrum. Veel bakstenen gebouwen. En de sfeer is relaxed. We gaan iets drinken in een gebouw dat waarschijnlijk een oude distilleerderij is geweest. We eten er ook. Er staan lekkere, kleinere, gerechten op de kaart. We ervaren steeds dat er zoooo veel op je bord ligt, dat krijg je gewoon niet op. Dus dit is ideaal, en lekker. We raken nog in gesprek met een groepje mensen achter ons, die verbaasd zijn als ze horen waar we vandaan komen. Ze wonen zelf pas een paar maanden in Boise en ze dachten aan ons accent te horen dat we uit Zuid-Boise kwamen. Ze moesten dus hard lachen toen ze hoorden dat we uit ‘Holland’ kwamen.
Na het eten rijden we weer naar het hotel. Het is ook twee dagen na de aanslag op Trump. Echt álle nieuwszenders hebben het over niets anders. Op dit moment is er een Republican National Convention bezig in Milwaukee. Trump is er met een mooi afgeplakt oor. Wel interessant om dit te zien. Ook hoe de verschillende nieuwszenders alles benaderen.
Maar goed, wij hebben vakantie. Morgen gaan we richting John Day, waar de Painted Hills liggen.
Geschreven door Hmf.gaan.opweg