Inmiddels zijn we alweer terug op Tenerife en hebben een appartement in het kleine stadje Chio, op de helling van de Teide. Maar daar liggen waarschijnlijk alle plaatsjes op Tenerife. Nu hebben we vanaf ons terras uitzicht op la Gomera en achter ons torent de Teide boven het dorp uit. Soms in de wolken en soms aan het einde van de dag prachtig rood in het laatste daglicht.
De laatste dagen op la Gomera waren indrukwekkend en we werden elke wandeling weer verrast door de grote variatie in landschap op dit kleine eiland. Laat de foto’s ook jullie overtuigen. ‘s Ochtends worden we gewekt door de buurman die op de veldjes onder ons huisje op la Gomera aardappels aan het rooien is. Hij begint vroeg, voordat de zon om de helling komt en het te warm wordt. Tegen 8 uur horen we elke keer de aardappels, die hij nauwkeurig van aarde ontdoet, in zijn emmer vallen. Tijd om op te staan, te ontbijten en plannen voor een nieuwe dag maken.
We gaan een wandeling bij het plaatsje Arure maken en parkeren bij het kerkje. Eerst koffie bij de bar met één van de “dulces”, die op de bar uitgestald staan. Wanneer je de bar verlaat sta je direct op straat en kun je via een zebrapad veilig de parkeerplaats bereiken. Wel zo veilig voor de autochtonen na het nuttigen van een paar biertjes. We combineren een paar wandelingen door open veld, door de oerbossen in het park en via een mooi dal met palmbomen. Aan het einde lopen we hoog boven Arure met uitzicht op het dorp en de veldjes in de vallei. Wanneer we nog even doorlopen naar een uitzichtpunt, blijkt daar nog een prachtige wandeling te lopen hoog boven de kliffen, met uitzicht op Taguluuche honderden meters onder ons. Het lange afstandspad waar we een stuk van volgen slingert zich om de steile rots en biedt ons telkens weer magnifieke uitzichten. Elke keer zeggen we: “oké, we gaan tot de volgende bocht”. Terug naar Valle Gran Rey en op aanraden van Karin en Egbert naar restaurant “ El Puerto “ in de haven voor een visje.
Een andere wandeling begint in Vallehermoso, waar we na natuurlijk een koffie met aan de lange klim beginnen van meer dan 600 meter langs een kale helling. Zigzaggend komen we hoger en hoger en krijgen we meer en meer uitzicht. Na een pasje zijn we weer terug in Nepal. Terrasjes reiken tot hoog op de helling. Het verschil is allleen dat ze hier niet meer bebouwd worden. Na een stuk over een zandweg bereiken we een kapelletje, “Ermita de Santa Clara”. Het uitzicht is minimaal door de wolken, maar we worden verwelkomd door 4 katten en kippen met kuikens. Ze hebben interesse in de kruimels van onze broodmaaltijd. We moeten oppassen dat we die kuikens met onze bergschoenen niet pletten. Nu brengt een pad door een ander dal ons terug in Vallehermoso. In tegenstelling tot de heenweg lopen we nu door een dal met palmbomen en vele struiken. Onderweg ontmoeten we nog twee schapen, die er verschrikt ervandoor gaan.
Op de wandelkaart van la Gomera tekenen we onze gemaakte wandelingen in. Dat valt tegen, maximaal hebben we 5 % van de wandelingen op het eiland gedaan. Reden om terug te keren natuurlijk! De laatste dag rijden we in een uurtje terug naar San Sebastián, leveren de auto in en kijken nog naar de start van de “Atlantic Challenge”. 28 teams van 1 tot 5 personen gaan van start om 4800 km naar Amerika roeiend af te leggen. Dat is nog eens een uitdaging!
Geschreven door Evarien-en-Hennie.reisverslag