Niet kiezen is ook kiezen!

Frankrijk, Osserain-Rivareyte

Ik was redelijk somber gestemd, gisteren in dat prachtige Hotel de la Lune in Orthez. De enkel was zo stijf en gevoelig, dat ik bang was dat ik nog maar korte stukjes zou kunnen doen of zelfs een paar dagen rust zou moeten houden om de boel goed te laten herstellen. Wie schetst mijn opluchting, vanmorgen vroeg, dat de enkel minder stijf en gevoelig voelde dan de voorgaande dagen! Ongetwijfeld heeft dat te maken met alle tips en adviezen die ik gisteren uit alle windstreken kreeg (veel dank daarvoor) en die ik allemaal opgevolgd heb. Dus heb ik geijsd, een elastische enkelsteun aangetrokken, het been hoog gelegd, gesmeerd met arnica en de nieuwe schoenen niet tot bovenaan vastgestrikt.
Zo ging ik op pad. De enkel werd wat gevoeliger en zwelde ook weer op, maar geen reden tot paniek, het was goed te doen, beter dan de voorgaande dagen. En de kilometers regen zich als vanzelf aaneen tot de teller op 26 stond en ook toen werd het niet pijnlijker of gevoeliger. In Mon Reve aangekomen meteen weer ijzen en voet omhoog. Als er ook morgen geen nare reactie van mijn enkel is, heb ik er wel vertrouwen in dat ik op een goede manier Spanje in kan stappen.
Door niet te kiezen voor variant B (kort stappen) of C (niet stappen, paar dagen rusten), kreeg ik automatisch variant A (gewoon doorlopen) op mijn bord. B en C kon ik in mijn achterzak houden. Ik durf nog niet te zeggen dat dit niet-kiezen nu het ei van Columbus blijkt te zijn, maar feit is dat het vandaag goed leek uit te pakken. Hopelijk kan ik dat morgen ook weer zeggen!
De foto's: 1 de Gave bij Orthez 2 typisch dit landschap, 3 een prachtig beeld van Sint Jacobus als pelgrim, langs de route, 4 zo wordt de route hier aangegeven, niks pijltjes en stickers, 5 het landschap en 6 een enthousiaste Jacobfan heeft de plantenbak versierd.

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Wat fijn Piet dat het goed te doen was met je enkel. Heel veel succes weer de komende dagen!

Toon 2022-07-04 17:57:25

Volg je gevoel Piet je bent een held.

Jurn 2022-07-04 18:29:45

Fijn dat het in ieder geval vandaag goed is gegaan Piet!

Marlies 2022-07-04 18:30:49

Het lijkt wel alsof je een beetje stoer aan het worden bent. Een serieuze blessure en nog geen woord over een thermometer…… ik glim van trots…..

Maaike 2022-07-04 19:06:06

Wat heerlijk toch om je te volgen. Ik kijk uit naar de Pyreneeën, daar begon ik namelijk, alweer 10 jaar geleden. Echte stoere mensen beginnen natuurlijk thuis! En nog even over je enkel: goed opgelost Piet, in mijn herinnering liep de helft van de pelgrims op Ibuprofen :)

Loes Ruigrok 2022-07-04 20:10:24

Maar dat soort middelen neem ik niet, ik wil de pijn graag blijven voelen, om geen signaal te mussen!

pelgrimpiet 2022-07-04 20:19:02

Missen

pelgrimpiet 2022-07-04 20:19:20

Als je maar goed blijft lopen Piet. Wanneer je gaat compenseren of iets scheef gaat lopen vanwege de pijn, is een paracetamolletje soms toch een goede oplossing. Pas goed op jezelf en heel veel succes met de bergen!

Andreas 2022-07-04 22:31:25
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.