Zustertjes (28 km)

Frankrijk, Saint-Parres-aux-Tertres

We wisten dat het een stevige dobber zou worden vandaag en dat is uitgekomen. We waren ook niet zo slim bezig, gisteren. We bedachten dat de finale van de Europa League gespeeld zou worden en ik ging dus naar het winkeltje in het dorp verderop om, indachtig zwager Toon, bier en pinda's te halen. Dat hoort nou eenmaal bij voetbal kijken.
Het werd een deceptie. Al snel na het avondeten zei Wouter, dat hij erg moe was en ging slapen. En half 9 ging Hugo hem achterna. Daar zat ik dan met m'n bier! Ik nam er eentje en vond het toen ook welletjes.
De nacht was warm, maar toch lekker geslapen. Vervolgens de constatering, dat geen van ons drieën aan een ontbijt gedacht had. Ik had nog n beetje oud brood (ceriale, Rene, ik luister goed), Wouter en Hugo hadden niets. Zij gingen omlopen langs het inmiddels bekende winkeltje, ik ging de route lopen in de hoop dat het oude brood me genoeg energie zou opleveren om het eerste restaurant in Troyes te halen. Dat lukte, het was heerlijk!
Rond 15.00 uur werd ik ontvangen door soeur Anne, ze bracht me naar mijn kamer en gaf me de WiFi gegevens en heerlijk koud water. Ze ontvangt veel pelgrims en bidt voor hen en hun reis. Ik vroeg haar of ze Ine in haar gebeden wilde meenemen in plaats van mij. Ze zou Ine meenemen maar ze zou ook mij en mijn reis niet vergeten.
Wederom wordt de pelgrim groots behandeld. Ik ben mijn geloof verloren, maar haar gebaar doet me toch veel. Ik vind het nogal wat als je het kostbaarste wat je hebt - en dat is voor soeur Anne ongetwijfeld de kracht van haar gebed - in wil zetten voor pelgrims, hun reis en hun intenties. Uiteindelijk is een pelgrim een voorbijganger, maar voor soeur Anne niet! Het ontroert me!
En de andere zuster - haar naam ken ik niet, maar ze is erg vrolijk, ik noem haar soeur Sourire - sprong meteen bij toen ik met mijn handwasje hannesend buiten kwam: hup een droogrek en voila de knijpers. Doet ze gewoon.
Vandaag 2 foto's, de eerste een beeld van de weg en het kanaal waarover en waarlangs de tocht vandaag ging, althans de eerste 23 km. En de tweede foto toont een trans eend, die in een verkeerd lichaam is geboren. Hij wil door het leven gaan zoals hij zich voelt; een kip. Hier oefent hij midden op het kanaal het op stok gaan. Er staat hem nog een lange weg te wachten!

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

👍 Arme eend. Die heeft het niet makkelijk in Frankrijk...

Hilde 2022-05-19 17:27:14

Toch knap dat 3 mannen, waarvan 2 toch wel ervaren pelgrims, vergeten aan ontbijt te denken. Zonder vrouwen was de homo sapiens allang uitgestorven 💪🏽

Maaike 2022-05-19 20:30:44

Jeetje Piet wat een reis heb je al afgelegd. En wat heb je al veel meegemaakt, vind het heerlijk om te lezen. Zo blij voor je dat je een gezellig reismaatje hebt gevonden . Nou pelgrim op naar nog veel meer moois. Liefs💋

Irma 2022-05-19 21:18:58

Wel heel erg, dat van de drie mannen er maar eentje energie over houdt om naar de voetbal te kijken. Enkel kijken hè, nog niet eens spelen……. Mooie paadjes, plaatjes en praatjes steeds, Piet! Succes morgen, groeten Joke

Joke 2022-05-19 21:59:51

De uitdaging van het eten is een lastige lijkt me. De plaatselijke ah of plus is vaak net een dorpje verder

Jor 2022-05-20 06:49:46
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.