Wrakhout!

Frankrijk, Beyries

Iedereen kent natuurlijk de jeugdfilm 'Free Willy', waarin een orka ongelukkig is omdat hij opgesloten zit in een bassin. Het glorieuze einde van de film waarin Willy ontsnapt door uit het bassin en in een uitham van de oceaan te springen, heb ik nooit gezien, want er zaten allerlei waterlanders in de weg. Zo kan ik ook geen aflevering van Little house on the prairie zien, als alles goed komt, zit ik te janken.
De Camino had dus een makkie om van mij een mentaal stukje wrakhout te maken. Het was nog redelijk vroeg in de morgen, toen ik dacht: heb ik het goed gezien? Waren ze daar? Even teruglopen en nog 's kijken. Ja, ik zie ze, voor het eerst op de Camino, de Pyreneeën. Ik krijg een dikke strot, en natte ogen. Waarom? Omdat het zo'n machtig, majestueus gebergte is? Omdat ik me bij die grootse pracht zo klein en nietig voel? Ik weet zeker dat die dingen zeker spelen, maar ook het besef dat er weer een grens zit aan te komen. Zelfs een letterlijke. Ik merk nu al veranderingen, niet alleen Spaans eten, maar ook bijvoorbeeld dat refuges niet meer te reserveren zijn. Net als in Spanje is het hier al: wie het eerst komt, het eerst maalt. Ik kijk er naar uit.
Wat ook bijdraagt aan het wrakhout, is de enkel. Die is nu serieus pijnlijk en dik. Ik probeer het op te lossen met goed verzorgen en op de stoel laten rusten. Morgen is een relatief eenvoudige en korte etappe, ongeveer 20 km. Wie weet is de enkel voldoende hersteld en kan ik doorlopen. Zo niet, is het misschien verstandig om in Orthez de enkel even wat rust te gunnen. Kortom, onzekerheid en hoop dat ik gewoon lekker door kan lopen, ik heb totaal geen behoefte aan rustdagen. Morgen is dus spannend!
De foto's: 1 zonnebloemen, allemaal gericht op het licht, 2 mijn emo- moment 3 hier zijn de Pyreneeën nog beter te zien.

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Eens een vergelijkbaar gevoel gehad; vijf mega hoge bergen met de fiets beklommen en ineens zie je de zee!!! Wat een prachtmoment! Ik hoop dat je enkel genoeg herstelt. Snap dat je geen behoefte aan rust hebt. Te mooi om de dagen mee te maken !! Soms moet je verstand de overhand nemen. Ben ikzelf ook niet zo goed in xx

Eleonora 2022-07-02 19:21:15

Als de enkel dik is kan je misschien een stevige sok aantrekken. Het kan ook komen door je nieuwe schoenen. Sterkte!

Tomas 2022-07-02 20:18:17

Pierre, nu in iedergeval in de Pyreneeën met schoeisel! Dat was een paar jaar geleden wel anders :) Hopelijk trekt de enkel wat bij

Jor 2022-07-03 03:34:27

Ik hoopte dat je t vergeten was Jor! Niks tegen grote vriend R zeggen, hoor!

pelgrimpiet 2022-07-03 11:21:25

Hoi Piet, Ook ik ben helemaal in je Camino ervaring meegezogen. Wat een ervaring en mooi dat je emoties en vriendschappen deelt. Op dit moment hebben wij een gezamenlijk beeld. De Pyreneeën. Jij lopend en wij genietend vanaf een heerlijk strand op onze laatste vakantiedag in Frankrijk.

Jan Paul 2022-07-03 13:25:50

Wauw de Pyreneeën alweer. 💃 Piet ik ben ongelooflijk trots op je !! 🤗 En laat idd de enkel even rusten. 😌 En dan weer met volle kracht vooruit !!💪

Irma 2022-07-04 11:14:31

Al zie je de Pyreneen aan de horizon en dan is het misschien toch even belangrijk je voet een dagje rust te gunnen. Dat hoort ook bij je bezinning 🙃 Dag extra genieten van de reis 🤔

Frank Engering 2022-07-04 17:04:22
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.