Vandaag blijft de bain de soleil in de kast hangen en maakt plaats voor lange broek, TS met lange mauwen en fleece… we bezoeken namelijk de grotten van Postojna waar de temperatuur het hele jaar door 10°C bedraagt bij 98% vochtigheid.
Het is de populairste natuurlijke bezienswaardigheid van Slovenië met meer dan 20 km aan zalen en gangen. De grotten ontstonden doordat het water van de rivier Pivka en de zijrivieren door de bodem sijpelde en in de loop van 3 miljoen jaren gangen en zuilen uitsleet.
Voor we aan de rondleiding beginnen bezoeken we het vivarium waar we alle informatie krijgen over de ongeveer 150 soorten diertjes die in de grotten leven: het mensvisje (de olm) zo genoemd omdat het amfibie net als ons tot 100 jaar oud kan worden, verschillende garnaaltjes, kreeftjes en kevers, allemaal wit gekleurd, eigenlijk kleurloos.
Om 10 uur vertrekken we met het ondergronds treinspoor van 2 km. De rondleiding van 90 minuten begint met de treinrit naar het hart van de grotten, gevolgd door een wandeling door de verschillende gangen en zalen: o.a. de Russische brug, aangelegd door Russische krijgsgevangenen tijdens WO II, de spaghettizaal met massaal veel fijne witte stalactietjes, de Grote berg (ontstaan door de instorting van een gewelf) de “diamant”(een reusachtige stalactiet met een schitterend wit oppervlak) , de concertzaal enz.
Na de grotten nog een expo bezocht over de vorming van de grotten in het karstgebied.
En dan naar de camping op ongeveer 8 km van Ljubiljana voor 2 nachten. Morgen gaan we de stad met de fiets bezoeken (als het droog blijft).
Geschreven door Tgsvb.reizen