Dag 7 Assenede - Eeklo 63km

België, Assenede

We starten na een lekker ontbijt, weer volgeladen richting Bassevelde onder een dreigende grijze hemel waar af en toe wat nattigheid uit valt. In Bassevelde bezoeken we de O-L-Vrouw Hemelvaartkerk. Verder langs de polders onder een opklarende hemel naar Watervliet.
Hier in de O-L-Vrouw Hemelvaartkerk hang een monumentaal drieluik "de nood Gods" van de Meester van Frankfurt ca1520, waarop de meester zichzelf portretteerde.
We kruisen het Leopoldskanaal met de "Switchback"-steen, op weg naar Bentille. Daar horen we dat ze net een plensbui hebben gehad, maar we kunnen toch onder een stralende zon onze picknick verorberen bij een Rodenbach en een Leffe in den Plansjee.
Via de Oostpolderkreek naar Sint-Jan-In-Eremo met zijn Sint-Jan-Den-Doper kerk en er tegenover "Pinte ende Sproete" naar de legende van de Vos Reynaerde.
We stoppen aan de Sint-Livinuspolder waar een Tiendpaal staat die de grens tussen de tiendgebieden van Sint-Baafsabdij en het kapittel van Doornik aanduidt.
Aan het volgende bankje stoppen we voor een appeltje voor de dorst, op weg naar Sint-Margriete, een grote kerk midden de polders. Aan de Sint-Margareta-kerk staat nog een tiendpaal en een Reynaertmonument.
Aan de Blokkreek tijd voor een mooi panorama. Wat verderop stoppen we bij Hof ter Katijne waar een aardappel-, fruitsappen-, ajuin- en verse melkautomaat. De boerin die met de automaat heeft gevuld vergast ons op enkele takjes vers geplukte blauwe druifjes.
Volgende halte: Sint-Laureins met - weeral - een kerk.
En als afsluiter voor we in Eeklo aankomen, de Kleemkapel nabij Kaprijke. De legende: Op een dag in 1750 waren de landbouwers Bernard en Engelbert Claeys op hun land aan het werk, toen ze plots te midden van hun land een beeldje van de Onze-Lieve-Vrouw zagen. Zij namen het mee naar huis en hingen het later op in een boom in de Wulfshoekstraat. Nadien werd het beeldje meermaals verplaatst, maar steeds kwam het onverklaarbaar terug. Tot driemaal toe poogde men om het in de kerk te plaatsen. Maar zelfs daar wilde het beeldje niet blijven, en steeds keerde het terug de Kleemhoek. Toen besloot men dan maar om er op die plek een kapel voor te bouwen...
Over de wiebelende Petenbrug met zijn menselijke figuurtjes op de relingen en met zicht op de vele windmolens bereiken we uiteindelijk Eeklo.
We nemen onze intrek in de laatste B&B "Cambiare" en moeten met onze "tottevodde" door het centrum naar het Burgerhuis, om er een gesofistikeerde versie van een hamburger te eten.
En ja morgen ben ik een jaartje ouder.


Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Gelukkige verjaardag!

Christine en Jos 2020-09-02 22:33:44

Misschien is het omdat de zon schijnt maar dit traject lijkt toch één van de mooiste.

Christine en Jos 2020-09-02 22:37:31

Happy Birthday Tony !

Lisette 2020-09-02 23:09:13

Alweer een leer-rijke dag gehad. Wat is Vlaanderen toch vol geschiedenis. En nog eens geluk gehad met de dichtblijvende jemelsluizen. Het kan niet op jullie geluk, samen door de velden te "crossen".

Geert 2020-09-03 07:17:35

Happy birthday 🥳 Tony

Tom 2020-09-03 08:41:13

Het is een plezier om te kijken naar jullie prachtige foto’s en jullie mooie en vlot geschreven verslagen. Beiden ‘meesterwerken’ !! @ Tony Gelukkige Verjaardag!

Rita De Cuyper 2020-09-03 08:57:29

Eerst en vooral proficiat met je verjaardag en nog een mooie dag samen met je vrouwtje om te genieten van jullie laatste dag te fiets ... Wat is Vlaanderen rijk aan kerken en mooi dat de jongeren deze overblijfselen kunnen bewonderen. Bedankt voor de talrijke foto's en de bijhorende verslagen ...

Fred Raket 2020-09-03 10:43:20
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.