De eerste dag in Duitsland

Duitsland, Monschau

We worden wakker door het mooie vogelgezang en om 8u15 zijn we alweer op de baan. Onder een stralende zon rijden we door de bossen, dalen, hoogtes, haarspeldbochten en bijzonder mooie vergezichten.
Overal zien we linten in bomen hangen en/of palen hangen... In Döttingen stoppen we om info te vragen: het betreft meibomen, in ieder dorp wordt er op 1 mei een boom versierd, soms een spar die dan bovenop een paal wordt vastgemaakt.
Om 10u30 zijn we in Mayen, een Eiffel stadje dat opgebouwd is uit puinsteen en tuffen. We wandelen door de heel mooie Genovaburg, hier staat ook een "Grubenwinde", en hebben daar mooi zicht op de Clemenskirche met de gedraaide scheve torenspits. We wandelen verder het stadje in en bewonderen de Brückentor en de Mühlenturm. Leuk detail: een goudsmid met op de gevel leuke beeldjes. Enkele mooie fonteinen vervolledigen de leuke ervaring. Hier en daar verwijzingen naar de Camino. Nog even voorbij het "alte Rathaus" en weer naar de camper.
Onderweg een plekje gevonden om ons middagmaal in de camper te verorberen en verder naar Limburg an der Lahn. De camping ligt aan de oever van de Lahn en we hebben uitzicht op de Dom die boven de stad torent door de ligging op een heuvel. We moeten amper 500 meter stappen om het centrum te bereiken en genieten van de vele wondermooie huisjes in vakwerk. Het voormalige kasteel is nu een muziekacademie. Aangezien de zon nu echt warmte geeft, zijn we toe aan een verfrissend ijsje voor we naar de camper wandelen om daar in het zonnetje te aperitieven en voor ons eigen kookpotje te zorgen. Wat een zalige dag!

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Prachtig , en Dan mooi weer Prachtige colombage huizen,heb je daar binnen geweest?

Lisette Van Leuven 2023-05-25 21:54:29

Bedankt voor jullie mooie reportage ... genieten maar !

FredRaket 2023-05-26 09:14:19

En alweer van bij de start die super mooie foto’s en de even mooie commentaar, er is daarbij nog heel mooi weer precies. Wat moet dat meer zijn ?

Rita 2023-05-26 09:20:01

Amai, alvast meer dan goe begonnen. Zooo mooi. Dikke knuffel

Ilse 2023-05-26 10:31:50

Prachtige reportage

Mieke 2023-05-27 07:51:57
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.