Op naar la France.

Frankrijk, Wasselonne

Vroeg uit de veren na een heel stille nacht. Bedoomde ruiten en fris in de camper, 14°C. Dus de verwarming aangezet. Na het ontbijt een korte stop bij de abdij van Orval. Net over de grens Avioth met een mooie basiliek. Verder naar Montmédy, een Vauban versterkte stad. Onderweg rijen we voorbij de cimetière Sauviétique in Valleroy. We hebben nu voldoende tijd verbruikt, dus over de snelweg naar Saverne met onderweg een korte lunchpauze in de zon, met een fris windje.
In
Saverne maken we een wandeling door de stad: we zien er de automatische sluis op het kanaal Marne-Rijn. Dan bezoek aan de Roserai met 550 variëteiten aan rozen. Voorbij La Licorne, het symbool van Saverne, die zijn hoorn in een bron stak waardoor die genezende eigenschappen heeft verkregen.
l'eglise Notre Dame de la Nativité met romaanse klokkentoren. Door de Grande Rue met vakwerhuizen naar le Cloitre des Recollets. Gotische kloostergang met muurschilderingen uit de 17de eeuw.
Einddoel Wasselonne, naar de camping, camper opgesteld en dan een fietstocht naar het centrum en een wandeling langs middeleeuwse emblemen van de verschillende ambachten en de vele vakwerkhuizen.
Diner met Indische inslag, en terug naar de camper om onder de bomen dit verslag te poneren met een glaasje rosé en wat sjokolade.
Slaapwel en tot morgen, dan ben ik weer een jaartje ouder. Dat zullen we moeten vieren!
Tony en Sabine.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Gelukkige verjaardag!🌹🌸🌻💐

Christine en Jos 2021-09-02 22:12:35

Ik hou heel veel van die huizen met colombage ! mooi Gelukkige verjaardag !

Lisette 2021-09-02 22:52:09

Happy Birthay Tony 🥂🍾

Tom 2021-09-03 07:34:11

Van harte proficiat met je verjaardag Tony.

Francine 2021-09-03 12:05:49

Bedankt voor de wensen, ik geniet hier met volle teugen tot het glas leeg is.

tgsvb.reizen 2021-09-03 21:52:15
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.