Terug naar huis en de dag is een uur korter.

Portugal, Évora

Gedaan met de groepsreis, dus weer individueel onderweg. Om 8u40 vertrekken we en doen eerst de nodige aankopen (plaatselijke wijn - eten en drinken voor de volgende dagen). We doen een tussenstop in Elvas, een nog volledig ommuur vestingstadje, oorspronkelijk met 11 poorten en 22 torens. Er staat een, nog in perfecte staat, gigantische aquaduct d’Amoreira uit de 15e eeuw. Die was 7504 meter lang. We stappen door het stadje en genieten voor het laatst van de mooie Portugese steentjes als vloerbedekking. We bezoeken de Igreja do Ordens terceiro Sao Francisco uit de 18e eeuw met alweer mooie barokke decoratie. Naar de kleinere Igrja de Santa Clara van 1526 met alweer mooie steentjes, daterend ui de 17e eeuw, als versiering. Verder naar de Castilo de Elvas die in 1166 tijdelijk werd heroverd op de Moren, dan weer door de Moren werd ingenomen om in 1226 definitief door koning Dinis te worden ingenomen.
Even een stop in Badajos, kort bezoek en de uurwerken bijwerken want het is nu weer een uur later!
Verder naar Mérida. De stad werd reeds in 25 v C gesticht door de Romeinse keizer Augustus, werd in 711 ingepalmd door de Arabieren een volledig verwoest, maar uiteindelijk in 1230 opnieuw christelijk. Je vind hier veel archeologische opgravingen, sommige zijn vrij gelegd en de gebouwen zijn op pilaren erbovenop gebouwd, zodat je de restanten nog kan zien. We stappen langs de moderne brug naar de oude stad via de arca archeologico naar de alcazaba, , via het marktplein met een mooi, maar vervallen huis en een mooie fontein, naar de tempel van Diana, de palacio de los corbos naar de foro romano. En steken de Guadiana rivier over op de Romeinse brug.

We rijden verder naar Caceres, waar we een super de luxe campingplaats hebben: privé badkamer met douche, WC lavabo en afwasbak op de camperplaats. En dit alles voor € 18!
We koken ons eigen potje en genieten van de 28°C!


Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Die Koning Dinis was avery busy man ! Wat een mooie reis zeg ! Safe drive back home !

Lisette 2022-10-02 16:06:15
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.