Dag 6: Castiglione della Pescaia / Porto Santo Stefano / Rome

Italië, Rome

Het hotel in Castiglione della Pescaia is prima. We worden redelijk op tijd wakker en we gaan richting ontbijt. Het lijkt alleen wel een bejaardensoos hier…allemaal 70+ in dit hotel….desalniettemin een prima uitgebreid ontbijt. Daarna pakken we alles bij elkaar, zetten de fietsen weer op de auto en vertrekken richting Rome. Op de teller staat 200 km dus dat is best te doen voor vandaag. We volgen de weg langs de kust (E80), bijna geen tol maar wel erg fraai om te rijden. We zien na ca 60 km op de kaart een soort schiereiland (Gianella) en besluiten om daar heen te rijden als tussenstop en voor een koffie. We komen na ongeveer 20 minuten rijden en langs prachtige huizen met tuinen grenzend aan zee bij een leuke beetje mondaine havenplaats: Porto Santo Stefano. Er liggen prachtige motor- en zeiljachten in de haven. We parkeren de auto en pakken in de zon een terrasje. Het weer is vandaag weer prima trouwens. Gisterenavond was het plotseling erg fris (koude wind), maar vandaag niets meer van te merken. De voorspellingen vanaf zondag zijn niet best (er schijnt storm aan te komen) dus we genieten nog even van dit zonnige weer. Na de koffie rijden we weer verder. We blijven la ga de kust rijden. Flitsers zie je vanaf hier veel minder dan aan de bovenkant van Italië. Ongeveer 100 km van Rome neem ik het stuur even over van Ran, en natuurlijk volgt dan een tolweg. Normaal gesproken eerst een kaartje trekken maar nu meteen betalen. Ik probeer de creditcard met verwoede pogingen erin te stoppen maar de boom gaat niet open. Ik krijg allerlei Italiaanse zinnen op me af. Geen idee wat het apparaat me vertelt maar de boom gaat niet open. Ik stoot Ran wakker….help!! Dat ding doet het niet…!! “Misschien moet je je pasje even omdraaien”, bromt Ran naar me….oeffff….blond…de slagboom gaat open, ik rij veder en Ran draait zich weer om… 10 km voor de B en B middenin Rome neemt Ran het over. Het verkeer wordt steeds drukker en ik word erg zenuwachtig van al die brommers en auto’s die overal vandaan komen! Ran heeft hier geen enkele moeite mee en beweegt zich wederom als een echte Italiaan door het gekkenhuis van Rome. We hebben en slaapplek midden in Rome. Er stond bij booking.com dat er een eigen parkeerplaats aanwezig was maar dat blijkt natuurlijk niet te kloppen! Wederom komen we tot de conclusie: onbetrouwbaar die Italianen….
Er is whatsapp contact met de eigenaar van de B en B. Er is wel een (overdekte) parkeergarage op 200 meter afstand van de B en B en daar kunnen we de auto zetten…kost wel even 30 euro extra..het is niet anders, als we de auto maar (veilig) kwijt kunnen. We rijden naar de parking. Geven daar de auto af (dat zie je hier heel veel in de grote steden). Er staan dan een aantal jongens en die rijden de auto de garage in. Ze worden dan allemaal achter elkaar gezet, zo dicht op elkaar dat we heel veel auto’s in de garage passen. Je laat alles bij die gasten achter (in de veronderstelling dat het goed komt, en dat komt het uiteindelijk dus ook). Je auto op straat parkeren is niet te doen, er is absoluut nergens plek en langs de straat staat geen auto die niet beschadigd is. We halen de fietsen eraf, en zetten deze even in de hal van de B en B. Deze zit op de eerste verdieping. Er is geen receptie. Alles gaat “op afstand” open. Bizar dat dit allemaal kan. De B en B is op de eerste verdieping. Er is een oud Frans liftje, je kent het wel met van die dubbele deuren die je openschuift. Boven aangekomen hebben we een cijfercode gekregen waar we de deur mee kunnen openmaken en daar op de balie ligt een envelop met onze naam en sleutels erin. Er zijn 4 kamers. Het is een groot statig pand midden in hartje Rome. Alles lijkt net verbouwd te zijn, het ruikt nog nieuw. We hebben een kamer met in de kamer een groot bad en hoog plafond. Alles ziet er tip top uit. We zetten de spullen binnen (we hebben inmiddels een klein koffertje die we steeds vullen vanuit de auto en nemen die alleen mee naar binnen). De rest blijft in de auto liggen. In de B en B blijven is zonde van de tijd. We eten even snel wat bruschetta’s voor de deur in een tentje, pakken de fietsen en sjezen naar het Colosseum. Het is lachen gieren brullen met de fiets door Rome. Maar het is absoluut de beste manier om je te verplaatsen. In 15 minuutjes zijn we bij het Colosseum. Het is (wederom) een gekkenhuis. Wat een toeristen, het is niet normaal. Na twee Corona jaren wordt dst nu dubbel en dwars goedgemaakt. Het Colosseum blijft een imposant gebouw. Ik ben er al eens geweest (weet je nog Anita 8 jaar geleden?). Nu pas realiseer ik me hoe ver jullie samen gefietst hebben helemaal naar Rome op een “normale” racefiets….
Ran is nog nooit in Rome geweest dus we besluiten toch om te kijken of we binnen kunnen komen. We worden aangesproken door een man met een kaartje om zijn nek “tourist info”. Hij vraagt of we kaartjes willen. Is dit te vertrouwen of een tourist trap?? Via internet zijn geen entree kaarten meer te krijgen voor vandaag. Zij bieden een guided tour aan voor iets meer dan de normale toegangsprijs met headaet. We besluiten dus maar de kaartjes en starttijd te boeken. Het is inmiddels 15.45 uur en we kunnen om 1630 uur nog mee met de toer. Het is een gekkenhuis. Allemaal gasten die zich melden bij 1 persoon die in een boekje schrijft hoeveel mensen er op een bepaald tijdstip mee kunnen. Bij navraag blijkt dit een soort touroperator te zijn die vantevoren entreekaarten opkoopt voor een speciale dag en dan met een gids de mensen guided tours verkoopt. Het werkt…om 16.30 uur worden we voorgesteld aan Scott. Een Amerikaan die ons headsets geeft met (gelukkig) nieuwe koptelefoons. We lopen achter hem aan en hij vertelt alle inns en outs van het Colosseum. Het is een leuke toer, van ca 1 uur en daarna lopen we nog een stuk naast het Colosseum waar nog van alles te zien is. En dan op een gegeven moment heb je genoeg “oude stenen” gezien …tijd om op de fiets te stappen en met enigszins gevaar voor eigen leven weer terug te gaan naar de B en B. Nou ja…de tweede B is niet helemaal waar want vanavond hebben we alleen maar één B…die andere moeten we morgen in de stad halen vrees ik. Het is een toestand om terug te komen. Er zijn blijkbaar verkiezingen gaande en hele pleinen zijn afgezet met politie en schreeuwende Italianen met vlaggen en geluidsinstallaties. Maar goed, uiteindelijk komen we terug op onze slaapplek.
Vanavond eten we in een restaurantje die ik geadviseerd had gekregen van een vader van school. Het is een gekkenhuis bij alle tentjes in de stad. Dus het is de vraag of we bij Hosteria Groppolo Doro plek hebben. Er wordt moeilijk gekeken als ik vraag naar een tafel van twee maar ja! We mogen erin! We eten heerlijke pasta en natuurlijk een prima tiramisu en pannacotta. Er moet zwaar gelijmd worden straks bij thuiskomst, that’s for sure. Nu nog maar even niet aan denken en genieten van al het lekkers dat Italië ons biedt!
En dat betekent ook toch nog maar een klein ijsje bij Frigidarium. Er staat zo een lange rij dat het wel top ijs MOET zijn, en niets is minder waar…als je nog eens in Rome bent moet je deze zeker niet overslaan. Het is weer net als bij de toren van Pisa…te grappig hoeveel mensen foto’s maken met hun ijsje in hun hand, voor deze ijstent. Het zal wel een één of andere insta of tik tok hotspot zijn, geen idee!! Maar de ijs is fantastisch en ik betaal hier 2,50 voor twee grote cones met slagroom, Luciano eat your heart out !!!
Ik denk dat ik deze maar gaan importeren naar Zandvoort….
We fietsen door donker Rome terug naar onze B en drinken nog een versnapering aan de overkant. We proppen de fietsen in het kleine liftje (op achterwiel, 1 fiets per keer), het is lachwekkend maar op de kamer staan ze het veiligst. Het was een heerlijke dag in het gekke maar oh zo leuke drukke Rome.
Morgen nog even op zoek naar de Paus…..en dan weer door richting Amalfi kust! Vanavond B met B geboekt dus maar even kijken waar we terecht komen! Ciao!! Xx

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Wat een gekkenhuis daar….. ja, er zijn verkiezingen in Rome. Eerste vrouwelijke leider als alles doorgaat. Die ijstent moet je maar in Italië laten Marja, anders groei je echt dicht als die hier zit. Wel weer een hele ervaring, fietsen in Rome lijkt me!! Die zul je niet veel zien daar; meer scooters.. Mooi verhaal weer, vooral dat tolkaartje…..ik zie het voor me haha.

Lienke 2022-09-23 10:15:18

Haha … die tolwegen ja klopt bij de ene moet je een kaartje pakken en bij een ander moet je gelijk betalen! Dat komt vaak voor bij die ring wegen rond een stad . Zijn privé stukjes weg . Vandaar ROME … wat een mooie stad is dat . Ik vind het heel stoer van jullie dat jullie daar durven te fietsen … Ja Marja dat heb ik nou ook altijd als ik in Italië ben DAT HEERLIJKE ETEN ….. ijs, pasta, pizza en elke keer als ik daar ben, zeg ik tegen mezelf dit keer eet ik niet zo veel 🤪 Geniet er van Marja en Ran

Jenny Molenaar 2022-09-23 19:53:32
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.