Omdat het gisteren toch vrij laat was geworden, waren we vandaag wel erg laat uit bed. We waren alle drie aardig brak, dus bestelde via Loek zijn app Subway bij een soort van thuisbezorgd. Daarna zijn we toch maar wat gaan doen omdat het toch zonde is van de dag.
We besloten om naar het plein van de hemelse vrede te gaan. Dit plein is het plein dat je op tv ziet als het over China gaat. Hier staat ook het nationale museum en hier is het begin van de verboden stad. Ook staan hier een hele hoop overheidsgebouwen en een grote tempel. Aangekomen bij het immense plein, hangt er toch een andere sfeer dan de rest van Beijing. Er staan hele kerstbomen met bewakingscamera's en er staan honderden beveiligers en mensen van het leger en politie. We verwachten eigenlijk dat hier misschien de president ook wel woont, maar daar zijn we niet achter gekomen. In ieder geval is dit geen plaats waar te spotten valt met personeel van de overheid (al is dat over het algemeen toch niet echt een aanrader in China). Toen we bij de doorgang kwamen om het plein op te kunnen bleek dat je je paspoort moest laten zien. Helaas hadden wij deze nou net niet bij. Redelijk onverwacht kregen we het toch voor elkaar om met ID-kaarten en foto's van het paspoort toch doorgang te krijgen.
We bleken net op tijd te zijn voor de, wat wij denken, dagelijkse ceremonie. Dit betreft het binnenhalen van de Chinese vlag voor het immense spandoek van de grondlegger van de republiek van China, Mao Zhedong. Ondanks dat deze man duizenden mensen heeft laten vermoorden wordt deze man als een grote held gezien en als de grondlegger van China. De vlag wordt hier met erg veel respect behandeld en dat is geen gemaakt respect. Men is erg trots op de vlag. Er stonden honderden mensen te kijken hoe deze ceremonie begon. Een peloton met soldaten marcheerde het plein op. Geen enkele soldaat liep uit de pas en iedereen werd een beetje stil. Alles liep als een Zwitsers horloge en het verkeer rondom het plein werd stil gelegd zodat de soldaten over konden steken. De soldaten voerden alles keurig uit en haalde de vlag naar beneden. Toen dit gebeurd was marcheerden ze terug en werd het plein niet erg vriendelijk leeg geveegd. Binnen 10 minuten waren de honderden mensen van het plein verdreven en was de ceremonie gedaan. Al bij al een vrij bizarre gebeurtenis, maar wel erg tof om een keer gezien te hebben.
Na deze gebeurtenis besloten we om Peking eend te gaan eten. Peking eend is ook in Nederland wel bekend, maar je kunt moeilijk in Peking zijn geweest zonder dit te eten. We gingen naar een restaurant op aanraden van het hotel (Quanjude). We hadden geen idee of er gereserveerd moest worden. We hadden namelijk ook vernomen dat het wel eens erg druk kon zijn bij deze populaire restaurants. Gelukkig bleek dit mee te vallen en we konden zo aan tafel. We bestelden een hele eend met rijst, aubergine in chilisaus, broccoli en een soort pannenkoeken om de eend mee te eten. We wisten niet wat er nu precies van de eend op tafel zou komen, maar we lieten ons verrassen. Daarnaast werden we ook verrast door het feit dat we blijkbaar terecht waren gekomen in een soort dinnershow. Het ene na het andere optreden werd opgevoerd. Er was een duo dat muziek maakte, een samurai man met een stok, een man met een gieter die trucjes deed, een clown, een man met diabolo's en zelfs een man die trucjes kon met een vaas op zijn hoofd.
De eend werd geserveerd in stukjes en het was erg lekker. Maar, ook werd het hoofd van de eend, doormidden gesneden, geserveerd. Ik denk dat alles in zijn hoofd er nog in zat, maar dit hebben we maar laten staan. Al bij al een vermakelijke avond waarbij we onze ogen hebben uitgekeken.
Na het eten zijn we nog wat gaan drinken in de Hutong (Wudaoying Hutong) bij ons hotel in de buurt. Dit had eigenlijk weinig toegevoegde waarde want iedereen was weer moe maar voldaan en dus zijn we rond 23.00 uur gaan slapen. Morgen staat een bezoek aan de Chinese muur op het programma.
Geschreven door Stefjacobs1993