Baños a Latacunga

Ecuador, Latacunga

Vandaag stond de reis van Baños naar Latacunga op het programma. Rond een uur of 11 hebben we de bus genomen naar Latacunga. Deze reis bedroeg zo'n 2 uur in een vrij comfortabele bus.

In Nederland stopt een bus bij een bushalte, maar hier ergens langs de kant van de weg en moet je maar gokken dat dit de juiste plaats is (ode aan Maps.me, offline maps app). Toen we gedropt waren, hebben we een taxi naar het centrum en ons hostel genomen. Dit hostel was een zeer oud hostel dat leek op een klein kasteeltje. Echter, Laura en ik zaten in de kerkers van het kasteel. Een kamer met één stapelbed, een eenpersoonsbed en een tweepersoons bed. Geen ramen, geen uitzicht. Enkel een bed en stroom. Dit hostel was gelukkig maar gepland voor één nacht want morgen vetrekken we naar Sichos.
De eigenaar van het hostel was daarentegen wel erg vriendelijk (zoals eigenlijk alle Ecuadorianen). Hij vroeg of we de Quilotoa loop gingen doen en daar antwoordde we instemmend op.

Daarna gaf hij ons enkele waardevolle tips zoals hoelaat de laatste bus vertrekt etc. Daarnaast adviseerde hij ook om donderdag naar de markt van Saquisili te gaan en vervolgens door te reizen naar Sichos.

'S middags hebben we een stukje door de stad gewandeld. Een leuke stad, maar erg weinig te beleven. Wel hebben we bijzonder Ecuadoriaans gegeten, namelijk: "Chugchucaras". In de lonely planet stond dit beschreven als een aanrader en dus zijn we hierop af gegaan. Chugchucaras is een plaat met eten waaronder: gebakken banaan, gebakken aardappels, gestoofde maïs, gepofte maïs, gebakken maïs en varkenshart (dat laatste wisten we gelukkig achteraf pas). Daarbij dronken we "chica de jora", een soort maïsdrankje. We vonden het beide niet super lekker, maar Laura vond het echt vies! Toch hebben we ons bord redelijk leeg gegeten. Geprobeerd, maar dat gaan we dus ff niet meer doen.

'S avonds hebben we nogmaals wat door de stad gewandeld en hebben de kerk bezocht. Hier was juist een optreden van een blijkbaar internationaal bekend koor aan de gang. We hebben drie nummers aangehoord en ze zongen ook werkelijk prachtig.
Daarna heb ik nog een lange broek gescoord (dat was niet zo makkelijk met die smurfenmaten die ze hier hebben). Op onze laatste avond met z'n vieren in Ecuador hebben we in een barretje nog wat gedronken en zijn we redelijk op tijd weer naar bed gegaan.

Morgen de markt van Saquisili bezoeken en start van de eerste etappe van de Quilotoa loop (Sichos - Isinlivi).

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.