Glacier

IJsland, Sveitarfélagið Hornafjörður

Eergisteren stopten we in middel of no ware en ja er stond een hotel
Midden tussen de bergen en het land Wat een mooie rustige omgeving en nacht.
Heel stil.
Helaas was het gisteren en eergisteren avond cloudy qua wolken dus geen noorderlicht. We moeten geduld hebben. Het noorderlicht komt niet naar jou toe, maar je moet zelf naar toe gaan.

We mochten om 9 uur vertrekken en reden naar de glacier vatnajokull waar we gaan hiken op een piep klein gedeelte van de glacier zelf
Het is de 1 na grootste glacier van Europa, Noorwegen 🇳🇴 wint
De glacier is 8100km lang en 2 km hoog. De glacier heeft 40 uitlopers
Wij stonden op de uitloper Viskurjokull
Voor de glacier bevindt zich een vijver dat 70 meter diep is.
Hoe komt dit?
De glacier was heel erg zwaar door het ijs. Omdat het ijs smelt wordt het een vijver en de diepte wordt minder omdat de glacier zich terugtrekt.
Voordat we op de glacier gingen kregen we de uitrusting aan.
Ik kreeg ook twee helmen mee.
Hmmm dit klopt niet, zo groot hoofd heb ik toch niet.
Ik terug bleek dat ik een harnas moet hebben.
Puff, gelukkig.
Op de glacier waren er verschillende waterstromingen en kleine en grote hollen en gleuven. Voor ons was er een grote hol aanwezig waar in water als een cirkel in stroomt en zo ontstaat er Verschillende stromingen onder in de glacier zelf. Denk maar aan velen glijbanen bij elkaar.
Op de glacier konden we ook vers water drinken. De gids zorgde dat haar pikhouwelen over de rivierstroompje hing, zodat wij in de plank vorm het water konden proeven
Wel even kracht training maar dan heb je wel wat lekkers.
Het blijft bijzonder om er op de glacier te mogen staan.
Wat zijn we dan toch klein!.
Wat is het ijs toch magnifiek!
Na dit mooie avondtuur reden we naar Jokulsarlon lagoon
Dit vind ik zo een mooie weg, continu rijdt je langs glaciers elk zijn eigen vorm en de lava velden
Ik kan hier uren naar kijken.
Voordat we bij de Jokulsarlon lagoon bereiken gaan we eerst naar de Diamanten beach.
Verleden jaar waren we hier ook, maar toen hadden we vloed op het strand en wat een pech.
En nu was het eb.
De mooie grote en kleine ijsschotsen lagen op het strand en in zee. Door het licht geeft het effect of er diamanten liggen
Sommigen waren helemaal uitgesneden door het water.
We zagen een eekhoorn en de walvis staart
Zo mooi en bijzonder.
Door de stroming van de glacier en de zee, voorkomt het dat de ijs schoten niet ver in zee komen.
Op naar Jokulsarlon lagoon.
De glacier met de lagoon en vele grote ijsbergen erin.
We hoorden gekraak oeps er braak een los in het water.
De zeehonden zagen we af en toe even boven water komen. Er is hier ook vis aanwezig omdat zee in de lagoon terrecht komt.
Ook dit is bijzonder hoe dichtbij je dit kan bewonderen.
We rijden een stukje terug en dan heb je weer een ander beeld op de glacier zo mooi Op naar ons dorpje met een paar huizen, oud kerkje gemaakt van turf en ons hotel

In het hotel spraken we Nederlandser ze hadden het noorderlicht gezien bij de AirPort Keflavík , zo grappig hoe dat ging.
Ze kwamen aan en er werdt gezegd het noorderlicht is er ook. Zo dat is een cadeau dat mooi binnenkomt. Verder gesproken over IJsland hoe magnifiek het land is

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

indrukwekkend zo groot als die gletsjers zijn en mooie foto's weer. Geniet er van want over pakweg 20 jaar is er nog maar weinig van over. Have fun 😃 Ja klopt Hans helaaa. Helaas dat ook

Hans 2022-09-17 13:59:11

Wat een prachtige foto's Mariek! Ik krijg er ook zin in! Veel plezier nog Ik denk dat het ook iets voor jullie is Kees gaat er ook stiekem van houden 😁 Het blijft geweldig, als ik thuis mis ik al.

Astrid 2022-09-17 15:16:20

Als ik die foto’s zo zie snap ik wel dat je zo van IJsland houdt en nooit uitgekeken raakt 🤩 Ja hè mieke Het blijft cool om hier te zijn Het is dat ik niet goed taalkundig bent en mijn familie erg zal missen Al hoewel ide winter hier is erg moeilijk, weinig licht .

Mieke 2022-09-17 16:46:38
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.