Scooter Safari, ijs vissen en overnachten in een glazen huis met uitzicht op de hemel.

Finland, Kolari

Goedemorgen, hebben jullie goed geslapen? Wij ook wel, maar het bed was toch anders en even wennen. Ken je dat? Je wordt wakker en kijkt meteen naar buiten? Meestal doen wij dat in Nederland voor de zon en voor de vogels. Waarom hier? Voor het aflezen van de temperatuur. -21 graden. En om te kijken of het heeft gesneeuwd.
Het heeft gesneeuwd! Of komt dat omdat wij beneden slapen. En alles dan hoger lijkt. Straks nog is goed kijken. Of ik niet droom.
Wist je dat het toiletpapier hier breder is. Dat soort dingen valt je meteen op. Maar dat terzijde.
Even klagen, mag. Niet over het toiletpapier. Dat is alleen maar gunstig.
Maar gisteren de overals en zo opgehaald. Je bedenkt dan wel. Hoe schoon is dit? Het wordt wel schoon gemaakt hoor, maar toch denk je; Wie heeft dit allemaal gedragen? Mmm, wil ik dit wel aan? Ik bedoel bij bowlen spuiten ze nog een dennengeur in de schoenen.
De kleren lagen er. Het broeit lekker. Het is aangenaam warm in de kamer. Mariek zegt ruik jij de sneeuw? Je kent dat wel die lucht, oud vocht. Ja, ik denk het wel.
Even gedoucht. Alles van de dag weg gespoeld. Dan vooral het gevoel van al die mensen om je heen in zo een vliegtuig.
Fris je bed in.
Trouwens het eten was slecht. Nou ja slecht niet. Laten we zeggen koud. Het is een soort lopend buffet. En wij waren dan de laatste shift
We gaan kijken of we dit anders gaan op
oplossen. En anders eten wij bij wijze van spreken beren vlees en in de avond iets wat minder zwaar op de maag ligt.
We lagen in bed. Al vroeg. Wat stinkt er hier zo? Nou, dat bed ziet er ook niet zo fris uit? Althans vaak gewassen overtrekken? Is het het wasmiddel? Vanmiddag rook het toch echt niet zo? Het lijkt wel of je een put ruikt? Ja, het kan niet anders dan dat dat de huur schoenen etc moeten zijn. Alles in de kast gekwakt. Eigen jas daar weg gehaald. Even luchten. Frisse lucht. Een voordeel dat stroomt hier snel naar binnen.
En dan het bed dat is te zacht. En altijd dat kussen. Een volgende reis neem ik mijn eigen kussen mee. Ik ga nog even door hoor. Of dat je staat te douchen. En je denkt wat prikt er in mijn rug? De temperatuurregelingshendel. Die door de aanraking onbewust naar de andere kant draait. Koud! Of dat je in de spiegel kijkt en denkt het gaat de goede kant op, maar dan moet je nu niet elke dag een biertje drinken. Of wil ik een bierbuik?
Maar ik zal ook wat leuks vertellen. Het bed was mooi opgemaakt. Er lag een pakketje op. 1 grote handdoek 1 kleine. En badslippers. Voor het gemak ze zijn zacht zodat je voeten verwend worden met wat warmte.
Ik was klaar met afdrogen. En ik zie een föhn liggen. . Hahaha dat is een luxe. Een vrouw had er 1 mee genomen. Ik snap niet dat mijn tas 19 kilo woog, zegt ze, zoveel heb ik niet meegenomen. Dat snap ik ook niet? Het kan zijn dat u wat langer bent? Maar zij had ook een föhn meegenomen. Of dat haar tas zwaarder maakt? Het ligt er maar aan wat voor föhn het is. Haar haar zal dubbel mooi gaan zitten, denk je niet? Onder haar muts.
Oh ja en we hebben stangen voor de handdoeken. En die zijn warm. Dan kunnen ze droog de nacht door brengen En dan de volgende ochtend na het ochtend ritueel meteen op de grond, zodat wij schone krijgen.
Maar any way op naar een nieuw avontuur vandaag.
Wij zijn benieuwd wat deze dag ons brengt. Jullie natuurlijk ook.
Het heeft trouwens niet gesneeuwd.
Voor vandaag allemaal laagjes aan.6 lagen boven en een jas. Onder een thermobroek en een Skibroek aan. En dan als laatste nog de overal erover aan. Want aan onderkoeling wil ik niet dood gaan. Beetje overdreven, maar je begrijpt wat ik/we bedoel(en)
2 mutsen op en een hoofdband. Twee paar sokken en schoenen met wol.
Oké, klaar voor de Scooter Safari. Beneden kregen we een helm. Nu we daar toch waren, wilde wij een maat groter in overal. Nu kon ik mij comfortabel bewegen. Mijn skipjack kon er nu ook nog onderaan.
Mijn skibril over de helm. Dan had ik in ieder geval die stomme klep niet.
We konden nog kiezen ieder een eigen scooter of samen. Toch maar samen voor de eerste keer. Ik had de eer om als eerste te mogen rijden. Het is hetzelfde systeem. Sleutel met draad vast aan je overal. Voor als je valt. Dan trek je de sleutel eruit. En gebeurt er verder niks raars. De rode knop links op het stuur omhoog. Rechts de oranje knop indrukken. En hij start. Voeten ten alle tijden vooraan. Niet op de grond want dat heeft geen zin. 300 kg houdt je toch niet tegen. Er zat trouwens ook handverwarming op. Erg handig. Zeker gebruik van gemaakt.
Waar zat het gas. Aan je linkerhand. De hendel liet je vallen in je Palm tussen je duim en je wijsvinger. Je duwt hem hiermee naar voren. Meehangen in de bocht, gas dan wel los. Rechts zat de rem.
Hetzelfde systeem als in Ijsland, maar andere omstandigheden. Houdt je armen losjes. Dat geeft ook minder weerstand. Laat de scooter maar gaan. Hey, schat ga je mee achterop. Zin in een ritje. Tuurlijk mop.
Daar gingen we Marieke achterop. Zij jumpte mee over alle heuvels in de sneeuw. Zo gaaf om te doen. Hoe meer vertrouwen je krijgt hoe harder je gaat. Echt leuk!
Boven aan gekomen voor uitzicht en rust en genieten van de omgeving. Mariek wil je al. Nee, je mag nog even.
Beneden aangekomen. Soms moet je ook stoppen bij kruisingen. Voor overstekende skiërs of langlaufers. Of dieren, dat kon ook nog.
De Leidster keek naar de natuur. En dacht wat mooi die zon en voor ze het wist ging ze met sneeuwscooter en al de weg af. En viel ze in de diepe sneeuw.
Alles oké. Maar dat werd uitgraven. Ik keek ook even naar de omgeving. En voor ik het wist….. lag ik ook in de diepe sneeuw. Zonder scooter gelukkig. Maar erg grappig. En daar ging er nog 1 van de groep. Het leek wel een domino effect.
Toen de scooter uitgegraven was mochten we mee helpen trekken. Zo, dat was zwaar. Dan werkt sneeuw niet mee. Maar het lukte. Het laatste stukje trokken ze en tegelijk starten ze de scooter en gaven gas. En hij stond weer op de weg. Ik ben blij dat ik niet de enige ben, bij wie dat kan gebeuren.
Denkend aan Frankrijk. Fietsend de heuvel op en kijkend naar de omgeving. En bam de berm in met een lekke band. Maar dat is heel wat jaren terug!
Mariek wil je al. Ja, is goed.
Hey, kanjer dat ging goed. Zo leuk dit, ook om achterop te zitten. En mee te jumpen. Het was nog ongeveer 10 minuten voor we bij het meer zouden zijn. Bij het meer parkeerden we onze scooters bij de tipi.
We liepen het meer op diep door de sneeuw.
Hier legde ze uit wat je moest doen. Ze had een ijs boor mee. Hiermee draaide je met de hand een gat in het ijs. Daarna haalde je de boor eruit door hem herhaald naar beneden en omhoog te begeleiden, daarna kon je het ijs uit het gat scheppen met een schep. Waarna je een hengel kreeg en kon vissen. Je mocht meerder gaten boren. Het gat zou binnen 1 dag weer bevroren zijn. Een gat boren door het ijs was best zwaar, ondanks dat er een scherp mes onderaan zat.
Maar ook mij is het gelukt. Er was een vrouw mee waar wij vanochtend al mee aan de praat kwamen. Ze praatte iets teveel. Maar ze was wel gezellig. Zij had haar hengel met rust gelaten. En ze had wel meerdere wormen aan haar haak gedaan. Nu ging ze een andere gat boren. Terwijl ze bezig was zwom er een vis voorbij en die dacht das een lekker hapje. Ze was net klaar. En dacht ik ga is kijken of ik beet heb. En daar was de vis die langs zwom aan de haak. Je zag de vis meteen sterven van de kou, toen het omhoog werd gehaald.
Er werkte een Franse jongen. En in de twee maanden dat hij hier werkte had niemand nog een vis gevangen.
Ze deed de truk met wormen en de hengel met rust laten nog een keer. Ook wij probeerden dat. En warempel ze had nog een vis aan de haak. Nee, wij hebben niks gevangen. De vissen bij ons waren te slim. Wel de worm, maar niet aan de haak. Maar wel lol gehad en koude tenen. Er was nog een stel. En die jongen ving er ook 1.
De soep was klaar. Wij konden in de tipi warm worden. Er lagen dierenhuiden. En er was een vuur. Hier was de soep opgekookt. En de baars werd hier ook klaargemaakt om te eten.
Wij werden warm, behalve mijn voeten. De huurschoenen doen niet goed zijn werk, Vanaf morgen onze eigen UGG aan
Althans koud heb ik het verder niet gehad.
De soep kreeg je in een houten kom met een hengsel.
Terwijl ik de soep at, voelde dat nostalgisch. Soep eten in moderne thermokleding. Terwijl men het misschien wel vroeger at in hun kleding gemaakt van dierenhuid.
Grappig beeld. Gefantaseerd, want ik weet niet hoe dat hier vroeger was.
Misschien zijn de Vikingen hier ook wel geweest?
Nog een heerlijk bakje koffie gehad. Waar onderin koffieprut zat.
De mevrouw die vis had gevangen kwam uit Leeuwarden. Ze had gister bij het hotel het noorderlicht gezien. Het was er kort. Maar ze heeft mooie foto’s kunnen maken. Wij gaan van de week ook wandelen rondom ons hotel om te ontdekken of we het zien. Eventueel met haar. Zij heeft namelijk nog een hoofd koplamp te leen.
Mariek ging weer rijden. En ik zat achterop. Het was anders rijden dan vanochtend. Meedere sporen. En druk verkeer met scooters. Halverwege even gewisseld.
Maar wat was het leuk.
In het hotel gekomen. Tas ingepakt. 16:00 zouden wij worden opgehaald. Wij overnachten namelijk in een glazenhuis in het bos. Vanuit het huis kun je naar de hemel kijken. Wie weet zien wij vanavond het Noorderlicht.
Er was nog geen zicht op een busje dat ons zou komen halen. Dus naar de receptie. Zij bellen met het hotel waar wij gaan verblijven. Ik denk dat ze ons vergeten zijn. Ze zeiden dat het 17:00 uur moest zijn.
Terwijl er op onze voucher 16:00 uur stond. Maakt niet uit. Het wordt geregeld. De sauna was in het hotel waar wij heen gingen volgeboekt. Dan genieten we van de stille en de omgeving. De slee konden we gebruiken voor onze bagage. Idee; Laten wij zelf naar beneden proberen te glijden op de slee. Twee pogingen geprobeerd. Maar ver kwamen we niet. Het was niet stijl genoeg. Wel even gelachen. Wauw, wat ligt dit mooi.
Zo leuk om mee te maken.
We hebben heel luxe gegeten. Geproost met een cocktail; rode bosbes met wodka en tonic.
Voorgerecht.
Rode bietjes met kaas crème nootjes en tuinkers.
Rendier tartaar met droge gebakken ui en kaas crème en mosterdzaadjes.
Hoofdgerecht.
Elanden goulash met kruiden en knoflook in rode wijn met aardappelpuree en zure room
Rendier entrecote met gegrilde ui en kleine champions met aardappelpuree, kool en noten.
Nagerecht
Gezouten caramel saus, rum ijs en kaneel haver gebrokkeld.
Lemon sorbet ijs met gemarineerde bessen.
Ieder van ons heeft steeds de helft gegeten. En toen wisselden we van bord. Zo hebben we twee derde van de kaart geproefd.
Dat bed en het kussen ligt heerlijk in onze kamer. We staren naar de hemel. De ene keer is het helder en de andere keer is het donker. We kunnen in ieder geval soms dus wel langer de sterren zien. Het wordt nu steeds helderder.
Het is net als in Afrika. Maar dan wat minder sterren. En In een glazen huis ipv in een in de open lucht. En nu onder een Berenvel op een comfortabel bed ipv in een slaapzak.
Maar ook hier liggen we comfortabel en zen.
Zo af en toe hoor je het ijs smelten dat op of aan het huis zit. Door de warmte die ons huis afgeeft. Dat geeft een heel apart geluid. Het klinkt niet hetzelfde als water laten stromen. Nee, meer al xylofoon waar je met de stok langs strijkt. Maar dan zachter.

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Geweldig !!!!

Mieke 2022-02-22 07:06:40

Brrrr, ik krijg het koud als ik naar de foto's kijk. Maar wat een mooi licht door al de sneeuw! James Bond kon ook zo goed met de sneeuwscooter overweg in Die another day. Prachtig glazen huis. Heerlijk warm naar de sterren kijken.

Ria 2022-02-22 07:22:53

Jullie lijken wel van die Michelin-mannetjes met al die kleding aan 😂 Leuk om te zien dat jullie in ieder geval de grootste lol hebben. Best nog wel groot die sneeuwscooters ! Hebben jullie het noorderlicht nou nog gezien ???

Hans 2022-02-22 09:38:51

Wat een avontuur weer!🎣 schitterende overnachtingsplek zeg!🌕

Astrid 2022-02-22 11:59:30

Wat geweldig ,een heel andere wereld,stuur het verslag ook weer naar tante Ans.Kus Papa Mama

Wim en Greet vd Star 2022-02-22 13:34:40

Wauw!! Wat een pracht! Heel veel plezier dames!

Kirsten 2022-02-22 20:41:52

Echt stoer dames. Heel avontuurlijk. Het eten zag er wel lekker uit. Veel plezier samen.

Edith 2022-02-22 23:47:44

Wow, wat een mooi uitzicht vanuit het glazenhuis!! En wat zijn jullie toch stoer, geweldig!! Heel veel plezier en geniet ervan samen!!

Astrid 2022-02-23 19:19:25
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.