26ste reisdag van Tinerhir naar Ait Benhaddou

Marokko, Tabouraht

Vandaag hebben we een route van 230 km voor de boeg. We gaan de gorges de Dades rijden. Het zou een hoogtepunt moeten zijn. Het eerste stuk vonden we eigenlijk niet veel aan. Pas na 30 km werd het een beetje leuk. Scherpe haarspeldbochten. Ze hadden de muurtjes mooi wit-rood geschilderd, zodat je er niet zomaar vanaf kunt kukelen. In iedere folder van Marokko zie je wel foto’s van deze kloof. Vooral motorrijders kicken op deze route, want er rijden er behoorlijk veel. Wij weer dezelfde route 30 km terug. Door naar ElKelaa M’Gouna, deze plaats ligt op 1450 meter hoogte en is het hart van de roze teelt. De rozen werden in de 10de eeuw door pelgrims meegebracht uit Mekka. De oogst van 3000 tot 4000 ton rozenblaadjes worden verwerkt in plaatselijke distilleerderijen verwerkt tot rozenwater en grondstof voor de parfum industrie. Voor 1 liter olie heb je 3000 kg rozenblaadjes nodig. We hebben geen rozen gezien en ook geen rozenstruiken, dus het zal wel kloppen maar we weten het niet. Wel heel veel winkeltjes met rozenolie, rozen zeep, rozen lipgloss, rozenwater, allerlei flesjes en potjes met rozen spul. Maar helaas het rook allemaal naar wc eend. Dus er is niets aan de vingers blijven hangen. In deze plaats was er ook een fort, wat gebruikt werd als de best verhulde en strengste gevangenis van het koninkrijk. Hier verbleven rond de 300 politieke gevangenen, die hier voor een periode van 9 tot 16 jaar werden opgesloten. De jongste gevangene was 12 jaar!! Zo’n 50 gevangenen hebben deze plek nooit meer verlaten door folteringen, ontberingen, gebrek aan hygiene. De koning(Hassan II) heeft altijd ontkent dat dit gebeurde. Hij zei:”deze stad is de hoofdstad van de rozen”. Vlak bij onze eindbestemming was een Carfour winkel. Alle toeristen stoppen hier om inkopen te doen. Er is ook alcohol te koop tegen torenhoge prijzen. Een fles grand marnier kost 57 €, cointreau 43 € en voor een fles Aperol betaal je 22€. Maar ja wij westerlingen, maar ook de Marokkanen zelf, kopen deze spullen. Rond half 5 was er een excursie gepland. Wij waren er pas een uur later. De camping was helemaal niks, een soort hutje mutje rommelige grindvlakte. Nou hier heb ik geen zin in. 3 km verder was er nog een camping. Wij hebben ons boeltje gepakt en zijn door gereden. Voor 8€ staan we nu op een mooie plek bij een beekje, bij een hotel waar ze bier verkopen wat in Marokko gebrouwen is zgn.Casablanca. Heerlijk ff niet de hele groep goeie morgen hoeven zeggen, maar gewoon opstaan en onze gang gaan. Dat smaakt naar meer!!!!

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Dat vergt stuurmanskunst daar in die bergen, 🍻 proost.

cors.travels 2025-04-11 06:41:49

Onmenselijke natuur. Dit adembenemende landschap is nog ongerept. Genieten

Willy 2025-04-11 09:16:00

Sjieke tocht

Ben 2025-04-11 11:16:02

Wat mooie wegen.

Martien 2025-04-11 12:38:17

Zo wat een kloof en prachtige rotsformaties. Vreemd ja, zoveel dingen van rozen en dan geen rozen en geen rozenstruiken zien. Krijg je geen problemen met reisleiding als je op een andere camping gaat staan? En die mensen uit Brabant? Wel vreemd natuurlijk dat ze een zoveel mindere Camping hebben uitgekozen terwijl er een aangenamer alternatief is.

Josette 2025-04-11 12:57:58

pfff. niet misselijk die bochten, maar wel gered dus... gelukkig maar...dan aan de casablanca

Anita en Jan 2025-04-11 12:58:54

Wat een prachtige route weer 🙏

Marijke 2025-04-12 00:31:31

Gelukkig: nichtentaxi’s. Veilig&schoon.

Jos 2025-04-12 17:52:51
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.