12 de reisdag naar Guayarquil

Ecuador, Guayaquil

Zaterdagavond nog gaan eten op een bijzondere plek met en prachtig uitzicht op de kathedraal in Cuenca Ik heb gekozen voor Cuenca’s traditionele schotel met varkensvlees en allerlei soorten mais. Viel niet tegen. Op het plein onder ons kwamen meisjes voorbij om hun 15 jarig bijzonder feest te vieren in een “soort bruidsjurk” met een aantal bruidsmeisjes. Een band speelde op het binnenplein. Vervolgens een ijsje gaan eten en op het plein tussen de feestende en dansende mensen zitten om te genieten van de zangers en de relaxte sfeer die er hing.Het zou heerlijk geweest zijn om hier tussen de mensen mee te dansen wat ook gevraagd werd. Maar dat paste nu niet zo. Werkelijk een heel bijzondere avond. Op zondagmorgen vertrokken naar het nationaal park El Cajes. Dit ligt weer op behoorlijke hoogte. De groep ging 2 uur om een van de meren lopen. Er schijnen veel meertjes in dit nationaal park te liggen. Leon en ik zijn een bak koffie gaan drinken. Met een saturate van 80% had ik geen zin hier te gaan wandelen. Door naar Guayaquil een vrij gevaarlijke plaats. Er worden rond de 10 moorden gepleegd per dag. Op jaar basis zo’n 3650 tot 4000. Dit vooral in de arme buurten. De drugs kartels strijden om de macht en de cocaïne markt. Maar het was toch veilig om een kleine stadswandeling te maken over de Malacon. Op 9 oktober dat is morgen is het een feest dag hier in verband met de bevrijding van Guayaquil van de Spanjaarden lang geleden. Helaas vertrekken wij s’morgens vroeg naar het vliegveld om naar de Galapagos te gaan. Dus van de feitelijke feestdag krijgen wij niets mee. Jammer maar helaas.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Mooi verslag en mooie foto’s Gerrie. Wat is je normale saturatie waarden? Blijf genieten van de prachtige reis.

Dré 2023-10-09 13:13:15

Hopeloos die misdaad. Echt erg voor de inwoners en voor de stad. Waar heb je die beesten gefotografeerd? Al op Galapagos? Ga genieten daar.

Josette 2023-10-09 14:26:52

Normaal is rond de 95. De beesten (leguanen) zitten tegenover ons hotel in het leguanenpark

gerrie.op.reis 2023-10-10 00:30:33
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.