6de reisdag Byblos

Libanon, Aamchit

Vandaag vertrekken we uit Beiroet en gaan richting het noorden naar de stad Byblos. Deze stad staat ook op de werelderfgoedlijst van de Unesco. De geschiedenis van de stad gaat terug tot zeker 300 jaar voor Christus. De nieuwe gids begon daar ook haar nog al gedetailleerde verhaal mee. Kun je nagaan hoe lang dat duurt tot je bij het heden bent. In het vroege verleden was Byblos een belangrijke stad voor de handel in cederhout met Egypte. De stadskoningen van Byblos waren zetbazen van de Egyptische farao’s. Het was tevens de overslagplaats voor het schrijfmateriaal (papyrus) uit Egypte. Koning Herodus, die uit het verhaal van Jezus, financierde de bouw van een nieuwe stadsmuur. De kruisridders waren er ook weer en hebben hier een kasteel gebouwd. De haven van Byblos werd tijdens de Israëlisch-Libanese oorlog van 2006 enorm vervuild met aardolie uit een kapot geschoten tank. Onderweg naar Byblon hebben we een stop gemaakt bij de Jeita Grotten. Ze staan op plaats 14 van de wereldnatuur wonderen. Met treintje naar de bovenste grotten. Aardig om er doorheen te lopen. Vervolgens met een boot een tochtje door de beneden grotten gemaakt. Ook aardig, vooral als je op schoolreisje bent, maar dat ben ik niet meer. Door naar “our Lady of Libanon” ofwel “Onze vrouw van Harissa”. Het schijnt dat Maria de diverse geloven verbindt! Ze staat hoog op een heuvel en je kunt naar boven klimmen! Ik heb er even rondgelopen, maar het heeft een erg hoog Lourdes gehalte en daar ben ik niet zo weg van. In Byblon het kruisvaarderskasteel, wat weer op andere restanten uit de historie gebouwd is bezocht, maar voortijdig afgehaakt. Ik kon het niet meer opbrengen naar alle zeer gedetailleerde verhalen met jaartallen erbij te luisteren. Het leek wel het verhaal van de tien kleine negertjes (mag je niet meer zeggen) maar er vielen er steeds meer af. Enkele die-hards bleven het volgen. In het stadje naar een paar bruidsparen gekeken. (Kon niet ontdekken waar de bruiloft was, dat was jammer!) Een plaatselijke muziekgroepen had een optreden, maar moesten nog echt warm draaien. In een cafeetje gezeten waar voor ons Adamo, Jean Paul Belmondo, Gilbert Becaud, Geraldine Harlingen, Brigitte Bardot, Aznavour en vele anderen gezeten hebben. Voor het eerst in Libanon een ijs gegeten, heel stevig, zwaar ijs.

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Geweldig Gerrie

Betty 2023-06-16 20:26:08

Wij zijn vandaag ook aan de culinaire Libanese reis begonnen.

Ben 2023-06-16 21:57:57

Stuur maar een paar fiotos van wat jje gemaakt hebt ben heelbenieuwd

gerrie.op.reis 2023-06-17 06:15:33

Klinkt niet als je beste dag. Hoe komt het dat al die beroemdheden in dat café kwamen?

Josette 2023-06-17 10:36:00

Wij lezen vol enthousiasme elke avond jouw indrukwekkend reisverslag met veel genoegen. Groetjes Harrie en Els

Els 2023-06-18 21:07:57

Leuk om te lezen dat jullie er plezier aan hebben om de reisverslagen te volgen. Ik ben nu ff thuis, wel 3/4 weken en ga dan weer met de camper, lieve groet gerrie

gerrie 2023-06-19 10:24:23

Blijft leuk om te volgen Gerrie. Altijd mooie en interessante foto's en verslagen. Geniet ervan.

Willy 2023-06-27 11:34:24

Hoi ik ben al lang weer thuis, maar heb wellicht op een verkeerde knop gedrukt dat dit verslag nu nog verstuurd is. Sorry dssrvoor gr gerrie

Gerrie 2023-06-27 13:21:47
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.