5de reisdag tocht door Palermo

Italië, Palermo

Vandaag staat een bezoek aan Palermo op het programma. Bij de camperplaats 2 bus tickets gekocht (hele dag toeren voor 3,50 €) 3 buslijnen steeds overstappen want we wilde de Cappucijencatacomben bezoeken. De cappucijen hadden in de 16de eeuw onvoldoende plaats om nieuwe mensen te begraven. Daarom hebben ze onder het kerkhof extra crypten gebouwd. In 1599 mummificeerde ze een van de monniken, broeder Silvester van Gubbio en plaatste hem in de catacomben. (Hij was dood dat begrijp je). Eigenlijk waren de catacomben bedoeld voor de dode monniken. Maar het werd later een statussymbool voor niet geestelijken. Sommige lijken werden gewassen met azijn of gebalsemd. Ze droegen allemaal hun alledaagse kleding. De rijken lieten in hun testament vastleggen wat ze aan moesten. Zolang er betaald werd hadden ze een mooie plaats, als er geen geld meer binnenkwam werden ze op een schap gelegd. Total liggen er 8000 mummies, verdeeld naar categorieën mannen, vrouwen, maagden, kinderen, priesters, monniken en professionelen ( architecten, rechters, dokters etc.) In 1880 is de laatste mummie bijgezet. Het is verboden om foto’s te maken.En ja natuurlijk toch gedaan….. Buiten nog 2 kaarten gekocht zodat ze er toch iets aan verdienen.(kijk of je de verschillen ziet!!). Meteen ook maar even een bezoekje gebracht aan de huidige begraafplaats die er naast ligt. Veel graven met bloemen. Daarna naar de Kathedraal van Palermo gegaan. Alleen de hoofdroute gedaan. Aangezien je voor elk afzonderlijk onderdeel moest betalen, wat ik in principe niet doe! Betalen om iets in de kerk te zien. Maar dit was prima zo. Mooi Maria altaar en prachtige gebouwen in Palermo als je er zo rond wandelt. Een brioche (zoet broodje) met ijs mag natuurlijk niet ontbreken. Theo donkere chocolade met pistache en ik ook de donkere chocolade met zoute pinda’s. Dat waren de calorie bommen voor vandaag. Nog even in de foto galerij No Maffia binnen gelopen. Nieuwe jurk van de paus bekeken en de camper opgehaald om naar de volgende plaats te vertrekken.

Geschreven door

Al 9 reacties bij dit reisverslag

Bedankt voor je verslagje telkens Gerrie ik voel de zon tot hier.

veronique 2023-05-05 19:24:01

Mooie foto’s Gerrie van Palermo . Prachtige rijke cultuur Bijna gratis vervoer . Voor de oudere Italianen zelfs gratis . Heerlijke Italiaans ijs . Fantastisch het rondtrekkken met de camper . Alles bij je te hebben en weer verder op avontuur . Geniet ervan 🙏☀️

Marijke 2023-05-06 07:33:37

Bijzonder verhaal

Ben 2023-05-06 07:41:01

Ziet er weer goed uit Gerry, lekker genieten van het mooie van het leven😮

Annemie 2023-05-06 12:30:46

Ik vind het erg leuk dat je ons elke dag mee laat genieten dmv foto's en uitgebreide beschrijvingen van wat jullie hebben gezien. Dat moet je veel tijd kosten . Wij reizen fijn mee. Hoe smaakte dat ijsje op briochebrood? Aan te raden?

Josette 2023-05-06 19:15:50

Prachtig

Martien 2023-05-06 19:29:12

Bijzonder om te zien die catacomben. Je zou maar na je dood constant moeten blijven staan. Krijg je echt dooie benen. Maar de gilati maakt elke dag weer goed. Mooie foto's 👍

Willy 2023-05-06 20:39:25

Broodje ijs is erg lekker, tja en dooie benen dat hebben ze al. Maar een stijve nek met dat hangen zal niet meevallen.

gerrie.op.reis 2023-05-06 21:28:18

De maffia gast lijkt wel een jonge Robert de Niro van de Godfather.. En die dooie allemaal..mijn god hoe lang handen die daar al🤔

Christel 2023-05-07 09:39:41
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.