2de reisdag Erfurt en door naar Bad Kosen

Duitsland, Bad Kösen

Gisteren na 450 km rijden bij de camperplaats naast de Expo hallen in Erfurt gaan staan. Prima geregeld allemaal, verder niets er niets te doen. Dus tijd om de krant te lezen en Theo wilde graag het voetbal zien.
Maandag morgen op de fiets naar Erfurt. Erfurt is een stad in de “oude DDR” en ligt in de deelstaat Thuringen. Schijnt dat in 742 Bonifatius er een bisdom stichtte. Hoe hij hier terecht kwam mag Joost weten. Erfurt heeft relatief weinig oorlogsschade geleden. (27 luchtaanvallen, 1600 mensen kwamen hierbij om, 17% van alle gebouwen /woningen waren kapot) maar het was in vergelijk met andere plaatsen gering!!!Tijdens de tweede Wereldoorlog werden hier de crematieovens voor de kampen gebouwd. Ik weet niet of ze daar nu nog trots op zijn. De kraemerbrucke, is er heel bekend. De brug lag aan een belangrijke handelsroute. Er lagen allemaal huisjes op deze brug en zoals dat vroeger ging om de haverklap sloeg de vlam in de pan en brandde alles af. Vlak bij de brug is die oude Joodse synagoge. In het verleden leefde chistenen en joden in vrede met elkaar. Totdat rond 1500 de pest uitbrak en daar kregen de Joden de schuld van. Er ligt ook een Mikwe (ritueelbad). De joden moesten 3x naakt met de ogen open, voeten los van de bodem zich reinigen voor dat ze naar de synagoge mochten. We hebben een rondleiding gedaan door het augustijnenklooster in de stad waar Maarten Luther een aantal jaren gewoond heeft. Het klooster is rond 1300 gebouwd, ze hebben er 80 jaar over gedaan. Het is een bedelorde, die wilde leven in armoede. Ze kregen nauwelijks wat te eten (bier werd er wel gedronken) en het gebouw was ijskoud. Ze leefden van het geld dat betaald werd door aflaten. (Dat bleek overal een goudmijn te zijn!). Luther is hier vertrokken, later getrouwd en heeft 6 kinderen gekregen, dus monnik wilden hij niet meer zijn.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Mooi weer zie ik , hier is t bewolkt , regen en toch weer zon Mooie vakwerkhuizen

Elly 2023-07-24 18:14:41

top, we genieten weer mee !!!!!

veronique 2023-07-24 19:57:34

Toch heeft het iets die vakwerkhuizen. Bepaalde gezelligheid. Let een beetje op bij die Wilden Manne. Je bent de jongste ook niet meer.😂😂

Willy 2023-07-24 20:23:19

Leuke Reis Gerrie! Ik ga weer lekker meegenieten met jullie.

Buurvrouw Marije 2023-07-25 11:18:23
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.