Vanmorgen eerst Mieneke op de trein gezet.
Daarna gelijk naar Villeneuve dacht ik.
Maar de trein waar ik in zit stopt er niet maar 2 dorpen verder in Aigle
Dus weer de stoptrein terug gepakt naar Villeneuve.
In Villeneuve naar de Declathon nieuwe hoed en slippers gekocht.
Eigenlijk wilde ik nog een lichtgewicht hangmat kopen waarin ik eventueel kan slapen mocht ik geen slaapplaats vinden. De hangmat was echter niet op voorraad.
Vanaf de winkel verder gelopen naar Roche en Aigle. In Aigle staat een mooi stenen kerkje, echt helemaal van steen. In dit kerkje kon ik zelf een stempel zetten. Net voorbij het kerkje een mooi kasteel. Verder naar Ollon een dorp met veel wijngaarden. Daarna langs een gekanaliseerde beek en rivier naar Massongex. Nu nog een vlak stuk naar Saint-Mauric.
Net voor Saint Maurice zit een trechter in de vallei. Alles moet door een smalle corridor. De rivier, de snelweg, de provinciale weg, de spoorwegen en de wandelaars. Het is een wirwar van wegen.
Als ik er door ben gaat het onweren. Eerst nog geen regen maar 5 minuten voor het hotel krijg ik toch een stortbui.
Snel regenpak aan een man vraagt of ik niet binnen wil komen. Ik vraag hoe ver het hotel is nog 3 minuten zegt hij dan loop ik even door.
Het hotel is van de Franciscanen en is tevens een verzorgingshuis.
Daar kan ik ook mee eten. Dat doe ik.
Gelijk met mij komen er 2 Nederlandse mannen binnen met hen samen gegeten tussen de bewoners van het huis.
Wel zo gezellig om tijdens het eten met iemand te praten.
De mannen zijn vrienden die al 30 jaar lang ieder jaar een weekje gaan racefietsen in de bergen.
Vandaag ruim 30 km gelopen. Ik merk dat zo'n lange dag met lichtere rugzak fysiek veel minder van me vraagt.
Mieneke is ondanks de staking van de NS toch redelijk op tijd thuis. Ze is in Venlo opgehaald door onze dochter Julia.
Geschreven door Wimisweg