Regen. De hele nacht heeft het geregend. Om 8 uur zal het beter worden.
Ik had al een scenario bedacht waarbij de spullen droog blijven, ik kan eten en de tent als laatste opruimen.
Gelukkig wordt het zo goed als droog om 8.00 uur.
Ik kan dus buiten water koken.
Het hout is nat maar dankzij de doos van de havermout lukt het toch om het vuur aan te krijgen en het water te koken.
Ik heb maar goed veel havermout gegeten want vandaag zijn er weer geen dorpje en geen winkels en het is maar de vraag of de restaurants nog wel bestaan of open zijn.
De camping ligt aan de Gr5 ik kan dus gelijk verder. Het gaat vandaag veel langs de Doubs. Ik denk dan het zal wel vrij vlak zijn. Maar nee , dus niet. Op en neer gaat het soms strak langs de rivier soms boven over de top van de berg.
Een uurtje later kom ik een bijzonder groep tegen 10 begeleiders ven 5 mensen met een handicap sommige worden zelfs gedragen in een soort van éénwielige draagstoel. Mooi dat dit zo kan.
Er zijn veel rustplekken. Eerst een kapelletje dan een oude boerderij en nog weer verder een gedeeltelijk herbouwde ruïne van een klooster. Daar ga ik wat eten. 10 minuten later komt er een Française aan die bij me komt zitten. We delen wat nootjes en ze wil wel een uurtje samen op lopen.
Ze is ggz jeugdarts en moest er even tussenuit vanwege de werkdruk.
Ook in Frankrijk is er te weinig geld voor de jeugdzorg.
Ze loopt 5 dagen en dit is de derde regendag voor haar. Voor mij ook maar ik ben al 5 weken onderweg.
Leuk om zo weer met iemand te spreken.
Bij een prachtige uitzicht scheiden onze wegen.
Ik ga naar beneden naar Beaufond.
Het hotel daar was vol en de volgende hotels zijn dicht of bestaan niet meer. Ik zal naar de camping in La Choux de Fonds moeten. Dat is nog weer een klim van 400 meter. Ik begin het wel te voelen als in het stadje aan kom.
Ik loop naar het centrum, eet daar wat en kijk wat rond er is vanavond een optreden en ze oefenen al wat.
Daarna langs de supermarkt en naar de camping. Gelukkig is heg droog als ik de kletsnatte tent opzet na een uurtje is de tent ook weer droog.
Het was weer een indrukwekkende dag. Wat is de aarde mooi, wat zijn de mensen aardig, wat ben ik gelukkig dat ik dit kan doen, wat is onze God goed.
Ik ben een gelukkig mens. Vandaag 30 km gelopen eigenlijk weer een beetje te veel 1300 stijgen en 900 dalen.
Geschreven door Wimisweg