Weer strandweer

Nederland, Oost-Vlieland

Een rustige dag met zowaar zomers weer. Dat konden we niet onbenut laten, dus weer op naar het strand. Het fort van gisteren stond er nog (te hoog gebouwd dus) maar we maakten er snel nog eentje bij die misschien wel door de zee verzwolgen, of tenminste aangevallen zou worden. Het werd een mooi waterbouwkundig project.
Na de lunch gingen we het dorp in voor de braderie. Er waren wat kraampjes en ook weer een spellenparcours voor de kinderen. Kasper had niet zo'n zin, maar Anouk laat zo'n kans nooit onbenut. Limbodansen was dit keer de nieuwe lollige activiteit. De 17e eeuwse kerk was ook open en sinds lange tijd zag ik het interieur daar weer. Het was heel mooi opgeknapt, het hout allemaal turquoise geschilderd en de walviskaken als blikvanger neergezet. Deze enorme beenderen zijn tot 1920 als grafzerken gebruikt en voorzien van inscripties, een heel apart gezicht. Na het aanschaffen van wat aardbeitjes en de prijswinnende blauwaderkaas van de kaasbunker miste er toch nog een belangrijk element: ijs. Min12 was er gelukkig nog, al hadden ze afscheid genomen van de draaibare ijsbakken. Toch niet zo efficiënt schatten we in. Naast de oude favoriet groene appelijs waren er nu de feestelijke smaken misterico biano (witte chocolade pistachenoot) en koning Willem Alexander bij gekomen (mascarpone bloedsinaasappel), jammie!
Thuis had Kasper helaas nog een ongelukje, namelijk een paar enorme splinters in zijn voet van de vlonder achter het huis. Gelukkig maakte spelletjesavond daarna veel van het leed goed.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Die walviskaken zijn wel ruig! Hopelijk gaat het snel beter met Kasper!!

Silvia 2025-04-30 22:22:40

Met een ijsje is Kasper weer helemaal beter. Morgen maar kijken of het bouwwerk weer door de zee is aangevallen.

Martien 2025-04-30 22:40:47

Wat een mooi kerkje en dan de walviskaken als versiering, wel heel apart. Anouk doet gezellig overal aan mee en het lukt haar ook dikwijls. Dat wordt zo'n balletje elastiek. Gelukkig voor Kasper was de ijswinkel nog steeds in bedrijf met weer nieuwe smaken en dat is wel naar Kasper zijn zin. Hopelijk valt het mee met de splinters want morgen is het weer een zomerdag en moet er 's morgens toch wel bijtijds naar het strand gegaan worden om toestand van de forten te controleren. Geniet vooral weer van een mooie zomerdag.

Maria 2025-04-30 23:00:22

Ja, dat doet Anouk weer 👍 vooral de limbo! Jammer van de splinters. Niet fijn. Wat een geweldig strandweer hebben jullie en heerlijk ijs.🍦 en spelletjes op de ouderwetse Koninginnedag.

Ingrid 2025-05-01 09:00:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.