Sjællands Odde

Denemarken, Havnebyen

Vandaag wederom een lekker sloom dagje. Het weer is ons nog steeds goed gezind dus na een ontbijtje van tosti's met ketchup zijn we vertrokken richting het schiereiland. Hier heb je aan beide kanten zee en strand, en ook een goedkope snellader voor de elektrische auto. De auto hebben we bij de lader achtergelaten en zijn toen het haventje gaan verkennen. Nog een echt traditioneel en klein vissershaventje met een eigen visafslag. Helaas was er niet veel activiteit, maar je kon wel heerlijk genieten van de kalme zee. Na hier even rondgehangen te hebben zijn we een stukje verder gegaan waar een krabbenbak zou zijn. In het haventje hadden ze hier een speciale plek ingericht voor het traditionele krabben vangen. Een heuse eigen bak als onderdeel van de steiger waar kinderen hun krabben in konden doen. Helaas waren we niet goed voorbereid dus het krabben vangen was erg lastig. Toch hebben we een tijdje gevist met de al aanwezige visnetjes maar dat leverde niet veel meer op dan een paar stenen en wat slakken.
Omdat de auto vol was inmiddels was Ron teruggelopen om de auto en lunch te halen. De volgende etappe was een waterfestijn waar je met een wiel van Archimedes water omhoog kon brengen om het vervolgens weer weg te laten lopen. Dit was een groot succes waar we (niet overdreven) uren mee in de weer zijn geweest.
De lunch viel ook in goede smaak en daarna zijn we weer een stukje verder in de haven naar de zwemsteiger gegaan.. Vol goede moed de badpakken en zwembroeken aan. Maar ai wat was dat water koud! Ver zijn we niet gekomen. We hebben ons wel verbaasd over de miljarden visjes/larfjes/garnaaltjes in het water. Geen idee wat dit zijn maar wel bijzonder om te zien!

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Dat klinkt als een heerlijk relaxte dag!

Silvia 2024-08-19 21:42:10

Wat een pittoresk vissershaventje. Jammer dat er geen krabbetjes zijn gevangen. Volgende keer maar weer proberen.

ingron 2024-08-19 22:13:05

Ondanks de niet bijzondere activiteiten toch weer een mooie dag. De onderwater wolken met veel leven zijn misschien de kraamkamers. Waarschijnlijk moeten ze nog groeien.

Martien 2024-08-19 22:24:18

Wat een lekkere doe vakantie voor de kinderen. Die zullen daar later nog wel met plezier op terugkijken. Fijne dagen nog.

Marisa 2024-08-19 22:26:35

Wat een leuk oud haventje. Dat er niet veel activiteit is, is denk ik niet zo verwonderlijk. Te klein voor de huidige tijd. Jammer, maar wel heerlijk rustig. Ja zonder materiaal kun je ook geen krabben vangen, maar misschien is dat ook wel de bedoeling. De actie kwam dan toch nog wel bij het waterfestijn waar ieders inzet nodig was om de boel draaiende te houden. Weer eens wat anders. Het was vast weer een heerlijke dag ondanks dat het water nog te koud was om te zwemmen.

Maria 2024-08-19 22:45:59

Wat een heerlijk rustig en mooi plekje en ook veel de doen voor de kinderen. Ook makkelijk om even de auto te laden. Mooie foto's. Veel plezier verder nog.

Desma 2024-08-20 12:23:17
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.