Een indrukwekkende dag, Vlaamse frietjes en The Last Post

België, Ieper

Aangezien wij na een lange dag net thuis zijn (21:00 uur) wordt dit een korte samenvatting van deze bijzonder indrukwekkende dag.
Vanochtend waren wij weer vroeg op en na het ontbijt zijn wij even in het dorp brood gaan halen en soep. Hierna is Elsa al een beetje bezig geweest om haar spullen bij elkaar te zoeken, want morgen moeten wij om 10:00 uur uit het huisje zijn.
Na de lunch gingen wij richting Tyne Cot Cemetery in Passchendaele. Wat indrukwekkend was dat zeg. Toevallig was hier ook een Nederlands legereenheid aanwezig voor een rondleiding. Deze hebben ons de rest van de dag gevolgd. Op deze begraafplaats was ook een Geocache uitgezet en moesten wij tussen de duizenden namen twee soldaten zien te vinden en hierna de coördinaten berekenen. De uiteindelijke cache lag buiten de begraafplaats. Wat wel heel bijzonder is hier, is dat sommige familieleden bij de grafstenen van het overleden familielid de foto hebben gelegd. Zo krijg je er gelijk een gezicht bij.
Na dit bezoek gingen wij naar het Memorial Museum Passchendaele. Ook dat was heel bijzonder. En wie zagen wij daar. Jawel, weer die militairen. Het museum liet echt van alles zien. Van de bewapening tot aan de speelkaarten en andere spelletjes en van de ziekenboeg tot alle soorten uniformen en gasmaskers. Wat heel bijzonder was, vond ik het kunstwerk wat uitbeelde waaraan ook vele soldaten overleden. Zij zakten weg in de modder en hadden dus een verschrikkelijke dood. Ook hier zijn wij door de loopgraven gelopen. Deze waren toch wel iets beter en dieper.
Na deze bezichtiging en de wandeling door het memorial park, waar ieder land, wat had deelgenomen aan de eerste wereldoorlog, een eigen herinneringsplek met planten uit eigen land had.
Hierna gingen wij naar Ieper. Wij wilden The Last Post zien. Een bezienswaardigheid wat iedere avond om 20:00 uur plaatsvindt bij de Menenpoort. Maar eerst de bolide parkeren. Natuurlijk wel gratis. Elsa had een goede plek gevonden en dus reden wij daarheen. Nou, dat was dus niet de plek waar ik mijn rode bolide wilde parkeren. Vlakbij een skatepark, waar de hangjongeren rondhingen. Dus even ergens anders geparkeerd. Wel een stukje lopen, maar hij stond goed. Eerst zijn wij de stad in gegaan om wat te eten. Wij wilden Vlaamse frieten eten, dus gingen wij eten bij een frituur, genaamd 't Kattekwaad, die een goede beoordeling had bij tripadvisor. Het eten was lekker. Na het eten waren wij nog te vroeg om al in de kou bij de poort te gaan staan en er stond toch nog niemand, dus namen wij nog een bakkie koffie bij Depot, althans ik nam een grote koffie en Elsa een grote warme chocomelk met slagroom. En hier kregen wij een choclaatje en een koekje bij.
Onderweg naar de poort viel mijn oog op een klein winkeltje die overheerlijke bonbons verkocht. Dus hebben wij onszelf gekieteld en een doosje met 500 gram assortiment bonbons gekocht.
En toen stonden wij vanaf 18:55 uur vooraan langs de weg en werd het langzaam drukker en drukker. Tegen 20:00 uur kwamen daar, jawel, weer die militairen voor ons langs gemarcheerd en gingen verderop in de houding staan. Ik was overigens aardig om mij heen aan het kijken en hield mij toch wel een beetje met mijn werk bezig. Ik weet het, het mag niet maar dat SDR (Search Detect React) zit er bij mij ingebrand. Wat mij opviel was dat ik bijna geen politie zag.
En toen, om precies 20:00 uur, werd the last post gespeeld. Prachtig! Gevolgd door een oude Engelsman met een hele rij medailles op zijn borst die riep de gevallenen nooit te vergeten. Vervolgens speelde een Engelsman op een doedelzak. Hierna ging een kinderkoor zingen en werden door diverse genodigden kransen gelegd. Als laatste nog eenmaal de trompettisten en toen was het abrupt afgelopen.
Toen Elsa en ik wegliepen, kon ik het niet laten om even naar de twee politieagenten (jawel twee) te lopen en hen, nadat ik mij had gelegitimeerd als collega uit Nederland, te vragen of dit echt alles aan veiligheid was wat zij hadden en dat dit in Nederland anders zou gaan.
Als antwoord kreeg ik van één van de agenten "de Nederlandse Politie heeft meer geld dan die van België ". Tja, dan ben je uitgepraat en heb ik hen een prettige dienst gewenst.
De temperatuur was aardig gedaald en door ruim een uur stilstaan waren wij behoorlijk stijf geworden. Hierdoor duurde het ook wat langer voor wij bij de bolide waren, die nog steeds veilig en onbeschadigd stond.
Hierna terug gereden en thuis eerst de kachel aan en gelijk aan dit blog begonnen, wat dus iets langer is geworden dan een simpele samenvatting. Nu nog even de spullen inpakken en naar bed, want morgen weer vroeg op en opruimen.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.