Wat een dag vandaag. Ik heb een slechte nacht gehad en Elsa staat op en heeft last van haar rug. Het ontbijt van Elsa bestond uit een broodje met aardbeien jam. Voor mij weer hetzelfde als altijd. We deden het rustig aan deze ochtend, want het regende verschrikkelijk en wij zaten eigenlijk uit te zoeken wat wij vandaag nou gaan doen. Ik vond op de tablet een Zweedse buienradar en wij zagen dat het tegen de middag wat droger werd. Elsa zag ineens buiten op het veld voor het huisje een ree lopen. Ik heb snel de videocamera gepakt en het beestje gefilmd. Elsa kon helaas haar camera niet zo snel pakken. Uiteindelijk verdween zij het bos in.
Wij besloten naar Simlångsdalen te gaan. Daar is een waterval, genaamd Danska Fall. Ook waren daar wat caches. Dus de broodjes werden gesmeerd en de rugzakken ingepakt. Ter plaatse konden wij kiezen voor de lange route of de korte route naar de waterval. Wij hielden wel van een uitdaging en kozen voor de lange route. Deze route was spekglad en ging soms steil op en neer. Onderweg kwamen wij wat bordjes tegen met wat geschiedenis over het terrein. Er zouden huizen van arbeiders en een watermolen hebben gestaan. Van dit alles zagen wij helemaal niets. Totaal geen overblijfselen. Uiteindelijk kwamen wij bij de waterval aan. Opvallend was wel dat het water zo bruin was. Nu dachten wij dat het door de regenval en misschien modder was, maar verderop zagen wij een beekje en daar was het water ook bruin. Hoe meer wij liepen hoe vermoeiender ik werd. Ik werd helemaal slap. Wij dachten dat het door de lucht kwam of zo. Onderweg namen wij de broodjes tot ons en na een een tijdje kwamen wij weer bij de auto.
Aangezien het nog best vroeg was en ik mij beter voelde, besloten wij om naar Halmstad door te rijden. Dat was ongeveer 20 minuten verderop. Daar zou een groot warenhuis zijn. Wij kwamen aan op een grote parkeerplaats en zagen een groot winkelpand, genaamd Biltema. Binnen was echt van alles te krijgen op elk gebied. Van fietsspullen tot jachtspullen en van campingspullen tot auto onderdelen. Echt van alles. Wij hebben een paar kleine dingetjes gekocht zoals voor mij een camo col en voor ons een hamburgermaker voor onze vega burgers.
Hierna zagen wij nog een mega supermarkt. Hier hebben wij nog wat inkopen gedaan. Na dit alles zijn wij terug gereden. Onderweg nog even de tank vol gegooid en kwamen wij nog een politiecontrole tegen. Ze waren met snelheidscontrole bezig. Wij reden net aan de snelheid toen wij ze zagen.
Thuis aangekomen werd ik ineens heel moe en ben ik even op bed gaan liggen. Ik ben gelijk in slaap gevallen en werd na een half uur door Elsa gewekt. Hierna was ik alleen maar beroerder en kotsmisselijk. Elsa had weer gekookt. Die Zweedse vega producten zijn echt voortreffelijk. Alleen jammer dat ik zo misselijk was en het eten met moeite naar binnen kreeg. Na het eten ben ik nog even op de bank gaan liggen en kwam ik een beetje bij. Wij besloten toch nog even een stukje te gaan wandelen richting het meertje vlakbij. Wij liepen de weg op waar de TomTom ons steeds in probeert te sturen en waar wij dus niet op ingaan. Onze bolide zou hier zo aan de grond vastlopen als wij deze weg in zouden rijden. Het meer is een stuk kleiner als ik verwachte en overal staan weekendhuisjes met aanlegsteigers. Terwijl wij aan de wandel waren begon het weer te regenen. Nadat wij het weggetje hadden afgelopen tot aan de andere weg, besloten wij weer terug te lopen.
Terug in het huisje hebben wij de brie gepakt en wat chipjes en hebben wij de laptop op de tv aangesloten voor een speelfilm "The mazerunner".
Geschreven door ElsSteef