The Craypot

Nieuw-Zeeland, Westland District

Vandaag weinig foto's, volledig te wijten aan het (slechte) weer. De eerste keer op deze reis dat Sabinneke het bij het rechte eind had. Dachten we, maar daarover later meer.

Ik had jullie al verteld dat we ons reisschema moesten aanpassen omdat de SH6 tussen Haast en Franz Josef nog steeds gesperd is na de modder- en steenlawines van de voorbije week. En dit al zeker tot komende vrijdag. Het reisbureau had ons verschillende mogelijkheden aangeboden om onze reis te vervolgen met telkens een passage langs de Arthur Pass. We moesten enkel kiezen waar we de komende twee dagen zouden verblijven, want morgen is het weer een transferdag.

Jullie herinneren misschien nog wel dat we in de buurt van Duntroon een tijdje in rondjes aan het rijden waren. Het kwam ons dus goed uit dat er toevallig logies aangeboden werd in Georgetown in de buurt van Duntroon. Cédric is in zijn nopjes, want dit geeft ons de kans om de blauwe pinguïns van Oamaru te gaan bekijken. Deze kolonie bestaat uit > 250 pinguïns. Hoewel ze in de vroege ochtend één voor één vertrekken komen ze bij valavond in groep terug aan land. Dit belooft spektakel! We hebben alvast ons plaatje op de hoofdtribune - ja, die is er weldegelijk - gereserveerd.

Normaal stond er vandaag een fietstocht langs Lake Haewa en Lake Wanaka op de planning. Die hebben we geannuleerd omdat we per se de Haast River Drive wilden volgen. Die is niet alleen mooi, er liggen daar ook enkele meetstations van Cédric zijn seismografisch netwerk in de buurt (normaal zouden we deze pas doen bij de transfer naar Franz Josef). Dit wilden we zeker niet missen. Weer geluk dus want bij zo een regenweer als vandaag te gaan fietsen. Niemand van ons had daar zin in.

Wij dus zonder ons te haasten richting Haast gereden. Cédric stelde voor om te gaan lunchen in The Craypot in Jackson Bay iets verderop. De naam kreeftenpot klinkt bij mij als muziek in de oren. Ik verwachtte dus een etablissement met een mooi terras en zicht op de Tasmaanse zee. Weer gefopt: het was een veredelde caravan. Dit kan ook niet anders want in heel Jackson Bay staan maar vier huizen. De lunch was wel lekker. De mensen daar waren blij om ons te zien want de weg er naar toe was ook een dikke week afgesloten door modderlawines en werd pas vandaag terug opengesteld. Weer geluk.

Het was jullie misschien al opgevallen. De voorbije dagen heb ik heel weinig over het weer verteld. Ik wou gewoonweg vermijden dat door erover te praten de voorspellingen uitkwamen. Vanaf dat we naar de Catlins zijn gereden waren die niet al te goed. Blijkbaar hadden wij een engelbewaarder want we hebben op een enkele dag na beter weer gekregen dan werd voorspeld. Gisteren hadden we zelfs 25°C. Vandaag werd vanaf de late voormiddag regen voorspeld met kort na de middag massaal veel regen. OK, het heeft geregend, maar niet in de hoeveelheden zoals was voorspeld. Het leverde enkele mooie (zwart wit) beelden op.



Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Ondanks de regen heb je toch weer mooie foto's gemaakt . Als het een troost is , hier is ook veel regen en wind vandaag . Grtjes Willy en Rosette

Willy en Rosette 2024-11-19 12:00:46

Prachtig ondanks het mindere weer.

Nancy 2024-11-19 12:56:21
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.