Van Rosthwaite naar Grasmere

Verenigd Koninkrijk, Rosthwaite

Dag 3

Vandaag zijn we aangekomen in het mooie plaatsje Grasmere. Althans we denken dat het een mooi plaatsje is, maar we zitten (wederom) eerst uit te blazen van de tocht van vandaag.
De 3e etappe van de coast to coast wordt vaak opgeknipt in 2 kleinere omdat de wandeling van Rosthwaite naar Patterdale misschien wel een beetje teveel van het goede is. Nou ik kan jullie dit vertellen laat dat misschien maar weg, want wij hebben dus inderdaad de 3e etappe opgeknipt en hadden de indruk dat we vandaag een makkie zouden hebben, maar we vertrokken om 9 uur en kwamen vandaag om 17:00 uur aan bij Heidi's lodge.

Wat mij wel duidelijk is geworden dat de afstand he-le-maal niks zegt. Vandaag was het zo'n 15 km maar we moesten soms met ware doodsverachting de berg opklimmen en met dezelfde doodsverachting ook weer dalen. Goed we klagen niet hoor, maar het zijn wel wandelingen van de buitencategorie. De berg neemt je ook iedere keer in de maling, want dan zie je een top en wanneer je daar dan eindelijk met snot voor de ogen aangekomen bent is er toch weer een topje dat nog iets hoger ligt. En dat herhaalt zich dan een paar keer totdat je het gevoel hebt dat er gewoon geen eind aan die berg komt.

Op de Camino kwam je vaak dezelfde mensen tegen. Dan zag je ze een week niet en dan ineens was die Japanner die erbij liep als een imker er weer. Hier is het niet anders. Er loopt een Duits stel dat net als wij lopen te zuchten en te steunen. Ik had ze voor het gemak Adolf en Eva genoemd, maar dat mocht niet van Gonnie. "Noem ze dan Heidi und Peter". Ja daar heeft Gon ook wel weer gelijk in. Wel weer bijzonder dat ik de schaduwzijde van de Duitse geschiedenis kiest en Gon de Disney variant :)
Bassie en Adriaan lopen hier ook rond en een Amerikaans stel uit Seattle. Gon heeft die William and Kate genoemd. Van 1 wandelaarsters weten we inmiddels de echte naam en dat is Jill, zij loopt hem alleen en loopt naar haar broer die halverwege de route woont.

Verder is het nog steeds adembenemend mooi hier. Wat ook grappig is dat de meeste lammetjes hier zwart zijn en de moeders wit. We hebben ons laten vertellen dat uiteindelijk alle zwarte lammetjes ook wit worden.

Goed genoeg gepraat. Ik ga zo lekker douchen en een wasje doen. Morgen is er weer een dag (en een berg)

Take care..

Bert (en Gon)

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Gonnie heeft volkomen gelijk wat de benaming van de andere wandelaars betreft. Verder genieten we van jullie reisverslag en schitterende foto's.

Joop en Hanna Kamphuis 2023-05-24 19:23:22

Jeetje, moeten jullie zulke rotsige bergen op en af? Dikke buiging!. 🙏🥰

Marion the vanfan 2023-05-24 20:01:59

Jemig jongens, zó zwaar was niet helemaal voorzien....toch? Wel superknap dat jullie het wel volbrengen iedere dag. Kan me zo voorstellen hoe kapot je bent na een dag zó klimmen en dalen. Ik hoop echt voor jullie dat er ook ergens een rustdag is ingebouwd. Tegenover de zware beklimmingen staan wel ongelooflijk mooie plaatjes. Wát een prachtige wereld daar hè? Lekker vroeg onder de wol jullie en bijkomen maar. Dikke kus! 😘

Lammie 2023-05-24 20:08:40

Zag ik het nou echt goed….? Whisky door de afvoer 🤔😮 Geen wonder dat die wandelingen nu zwaar aanvoelen. Zet hem op mountaineers! En geniet. Dikke kus en: knap hoor!

Broer Sander 2023-05-24 20:15:04

Klinkt als een rot vakantie 😅. Ik zou er als een berg tegen op zien. Gewoon stap voor stap elke dag…succes! Leuk de verhalen en foto’s

Mirjam 2023-05-24 21:10:35

Moet je nou echt over de weg met al die keien? Jemig....

Dian 2023-05-24 21:10:54

Wat fijn dat ik Julie wandeltocht mag volgen en zo voor mij onbekende gebieden ontdek..ja echt adembenemend mooi...geniet ervan en bedankt dat ik mag meegenieten

Miriam logeeradres Niverlée België 2023-05-24 22:01:07

Stelletje bikkels! Groeten aan Adolf en Eva!

Ilse 2023-05-24 22:31:41

Hoe ze ook heten… het is maar een naam. Knappe prestaties hoor. Geniet volop!

Ingrid 2023-05-25 07:58:40

Prachtige foto’s

Ank 2023-05-25 11:35:36

Hahahaha Adolf en Eva, Bassie en Adriaan geweldig! Ik reageer wat tertiair, maar drukdrukdruk, zit nu in Winterberg voor een yogaretraite dus alle tijd om weer te genieten van de Engelse wandel avonturen van buum en buuf!

Buufluus 2023-05-27 19:44:28
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.