Van Venlo naar Roermond

Nederland, Venlo

Dag 5

Daar zit ik nu in de catacomben van de kathedraal van Roermond. He-le-maal alleen. Je bedoelt die grote kerk in Roermond en daar ergens onderin ? Ja dat bedoel ik. Het uitzoeken van een geschikte, betaalbare overnachting die ook nog op de route ligt is geen kleinigheid, maar deze mag wel in de top 10.
Officieel was hij nog gesloten, want ze zijn het aan het opknappen en verven, maar de bisschop heeft zijn hand over zijn hart gestreken en mij toegang verschaft. Ik zal nooit meer iets naars over bisschoppen zeggen 😇

Vandaag was weer een flinke trip: 33km (inclusief mislopen), ik had me min of meer verslapen. Nog net voor ik ging wandelen naar Santiago heb ik mezelf nog een smartwatch aangeschaft en die kan mij ook slim wakker maken. Anders gezegd: zit ik nog diep in mijn REM-slaap, dan wacht hij nog even met mij te wekken (anders wordt Bert zo naar wakker en die jongen heeft het al zo zwaar) maar als je al wakker bent voor de ingestelde tijd en je ligt te wachten op de wekker, dan verdenk ik hem ervan dat ie denkt : "Ja vriend je bent al wakker, ik ga je nu niet nog eens wekken".

Mijn ervaring gisteren in Venlo bij de carnaval was al snel: wegwezen hier!
Het was een gekkenhuis met iedereen op 1,5 cm. Ik kan me voorstellen dat ik ook getuige ben geweest van weer een super spreader. Venlo ligt aan de grens en in Duitsland mag nog vrijwel niks.. Dann gehen wir doch nach Venlo? , dort ist alles erlaubt!

Vandaag heb ik mij keurig aan de pelgrimsroute gehouden. Dat betekent vaak dat je toch soms omgeleid wordt en je nog even een kapelletje hier en daar kan bezoeken. Ik moet wel zeggen dat het wel fraaier is dan wanneer je de kortste weg neemt. Ik vroeg me pas al af waarom die pelgrims in de middeleeuwen zo aan het heen en weer lopen waren, terwijl de Romeinen al precies wisten hoe je een kaarsrechte verbinding kon aanleggen. Gisteren was het nog veel gezwalk (al heb ik daar wel gesteggeld), maar vandaag liep ik kilometers lang op een oude Romeinse weg
Wel mooi om die geschiedenis te voelen, dat werd nog erger toen ik ook nog een heuvel zag met daarop een soort van rad, waaraan lichamen werden opgehangen als ze werden onthoofd, of geradbraakt. Daarna was je voer voor de raven. We spreken over zo'n 400 jaar geleden. Zie verhaal op 1 van de foto's.

Goed ik ga stoppen, even nog een wasje draaien en daarna kijken of ik wat te eten kan vinden.

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Mooi om je zo te volgen Bert. En een gezegende nacht toegewenst.

Dian 2022-03-01 18:30:57

Weer een mooi verslag Bert. Geniet er elke keer weer van .

Ben 2022-03-01 18:54:13

Morgen askruisje halen?

Marianne 2022-03-01 19:06:39

Heerlijk zoals jij schrijft. Ik zie het allemaal voor me. Volg je de route online? Of gebruik je een kaart?

Martine 2022-03-01 19:25:19

Je schrijft lekker pakkend. Het is bijna alsof ik erbij ben. Slaap lekker.

Marion 2022-03-01 19:28:59

Een talent ben je hoe jij de dag van je belevenissen beschrijft. Mooie foto,s. Tot morgen om je belevenissen weer te lezen.

Anneke 2022-03-01 21:11:33

Een vraagje, loopt het pieterpad daar ook bij die heuvel ? Volgens mij liepen we daar ook bij die heuvel met die griezelverhalen.

Anneke 2022-03-01 21:16:38

Dankjewel Bert voor je leuke verslaglegging van de dag. We lezen het verhaal hier omstebeurt (klopt niet dit woord😉) en weten van elkaar waarom we lachen…. Ik kijk uit naar het volgende dagverslag.

Sandra 2022-03-01 21:54:28

Tjonge wat een bijzondere overnachtingsplek, die laatste foto, echt 'pelgrim' spartaans. Hoop wel dat je een oog dicht doet daar. HOI

ZwagerSander 2022-03-01 22:53:04

Pfff, best jaloers.....weg uit de drukte, alle mensen.....lekkere 'alleen-plekjes' om te slapen, geen werk, geen gedoe. Het is jij, je pelgrimspad en alles wat je daar al dan niet in tegenkomt. Vergt moed om dit aan te gaan! Dus lieve zwager.....ik vind je een moedige man en zie nu al dat jouw leven zo anders is dan anders. Succes!! 😘

Lammie 2022-03-02 12:28:15

Wat gaaf weer! En wat ben je al bruin!!!

Lucienne 2022-03-02 14:42:42
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.