Eigenlijk zouden we vandaag naar het Griekse eiland Aegina vertrekken, om de as van onze Griekse vriend Filos naar zijn geboorte-eiland terug te brengen. Maar, zoals bij zoveel plannen dit jaar, heeft de corona-pandemie een streep door de rekening gemaakt. In plaats van het Griekse eiland, vertrekken wij nu naar het Duitse eiland Borkum.
We kunnen vanaf het Nederlandse Eemshaven oversteken en de vaartijd is maar 50 minuten. Voor 14 september is het een uitzonderlijk warme dag. Wij zitten bij 28 graden aan bord van de ferry en hebben bijna het gevoel, op de ferry van Piraeus naar Aegina te zitten.
Binnen op het schip moet iedereen een mondkapje dragen, maar voor de rest is het hier in het Noorden van Nederland/Duitsland erg ontspannen.
Op het eiland rijden we in enkele minuten naar onze Fe-Wo (Ferienwohnung). Nadat we onze spullen hebben uitgepakt, lopen we direct naar het (honden)strand. Hier genieten we (bij de ondergaande zon) van een eerste wijntje en zijn blij, dat we het zo goed getroffen hebben.
Geschreven door Anne-hans.reizen