Dag 10: Oostfjorden en de gletsjers

IJsland, Van Egilsstaðir naar Höfn (200 km)

Vandaag rijden wij vanuit Egilsstaðir naar Höfn.
Eerst over de 470 m hoge pas Breiðdalsheiði richting Breiðdalsvík, waar we de kust bereiken. Vervolgens kronkelen we met de kust en elke fjordinham mee. We passeren een aantal vissersplaatsjes, zoals Djúpivogur, gelegen aan de fjord Berufljörður. Hier ligt o.a. ook de Búlandstindur, een 1069 m hoge basalten rots, die de vorm van een piramide heeft en het hele landschap domineert.
De tocht, langs de oostkust gaat door een interessant fjordenlandschap naar het zuiden, met hier en daar een klein vissersdorpje.

In de middag komen wij in het stadje Höfn aan. Het stadje heeft niet veel meer te bieden, dan elk ander vissersplaatsje in IJsland. Zo'n 45 km hiervandaan kan je in het seizoen (juni t/m augustus) een sneeuwscootertocht naar de grootste gletsjer van IJsland maken, de Vatnajökull.

Maar goed, we hebben nu september en de wegen naar de Vatnajökull en de Langjökull (2de gletsjer van IJsland) zijn al niet meer begaanbaar.
We moeten het dus maar doen met de 3de gletsjer van IJsland, de Hofsjökull. Deze gletsjer heeft een oppervlakte van 925 km2 en de hoogste top is 1765 meter. In de gletsjer ontstaan verscheidene rivieren, waaronder de Þjórsá, de langste rivier van IJsland. Onder de gletsjer is een caldera.

De gletsjer ligt zo'n 15 km ten westen van Höfn en op zichtafstand van ons hotel. We rijden er vlak voor het eten naartoe en kunnen tot aan de rand van de gletsjer lopen.


FOSSHOTEL VATNAJÖKULL
(http://www.fosshotel.is/hotels/fosshotel-in-the-south-east/fosshotel-vatnajokull )
Lindarbakki, 781 Höfn
Het hotel ligt zo’n 12 km ten westen van Höfn, bij een binnenmeertje, in de richting van de gletsjer Hofsjökull. Je hebt een prachtig uitzicht op zowel meertje als gletsjer. Het is een groot hotel, met ruime en lichte kamers met een modern (ogende) inrichting en grappige accenten (zoals een wastafel aan een soort barretje) in de slaapkamer. Nooit eerder gezien, best wel grappig. Als je echter goed naar de meubels kijkt, zie je dat het vrij goedkoop fineer is, wat al op diverse plaatsen los laat. Maar goed, dat zijn niet onze zorgen. We hebben weer goede (boxspring) bedden, gratis wifi, koffiefaciliteiten en tv op de kamer. Als je in de avond niet meer ver wilt rijden voor het diner, dan kan je in het hotel zeer goed eten! (Het is wel aan de prijzige kant, maar waar niet hier in IJsland?). De bediening is zeer vriendelijk. Ook het ontbijtbuffet de volgende ochtend is uitgebreid en goed. Kortom, wij waren zeer tevreden (ondanks loslatend fineer).


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.