EU-leiders na marathonzitting akkoord over EU-herstelfonds

België, Brussels

Na vier dagen en twee nachten onderhandelen hebben de Europese staatshoofden en regeringsleiders een akkoord bereikt over de meerjarenbegroting tot 2027 en een coronaherstelfonds.
EU-leiders vochten elkaar zowat de tent uit, maar uiteindelijk bereikten ze dinsdagochtend toch het schier onmogelijke. Er komt een tijdelijk herstelfonds van 750 miljard euro, waarvan het grootste deel (390 miljard) giften worden en het overige deel (360 miljard) leningen.
Kanttekeningen waren er ook meteen, vooral bij de uitgaven op nieuw beleid zoals innovatie en klimaat, die lager uitvallen dan in eerdere voorstellen van de Europese Commissie.
Verder waren er talrijke concessies aan de “zuinige vier”: Nederland, Oostenrijk, Denemarken en Zweden (zie mijn eerder bericht van 27 mei). Ook is er een ogenschijnlijk slap verband aangebracht tussen de EU-miljarden en het respecteren van de rechtsstaat.
| Bron: “Trouw.nl”« 21 juli 2020

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.