Mijn agenda wordt leeg: ook geen vrijwilligerswerk meer

Nederland, Den Haag

Sinds het corona-virus in Nederland heerst, ben ik toch een beetje huiverig betreffende mijn vrijwilligerswerk in de bieb. In beide filialen zijn deelnemers uit de (op dat moment) zwaarst getroffen landen, zoals China, Iran en Italië.
Begin maart vraag ik de coördinatoren (van beide bibliotheken), hoe we hiermee om zullen gaan. Tenslotte zitten we steeds zo’n 1,5 uur bij elkaar - heel dicht aan één tafel - en hebben geen idee, met wie onze deelnemers allemaal contact hebben.
We ontvangen een flyer met de belangrijkste Corona-maatregelen (in begrijpelijk Nederlands), om met de deelnemers te bespreken. Dat is het dan en ik ben er niet echt gerust op. Vooral in de bieb in Escamp, waar de groepen erg groot zijn en enkele deelnemers het allemaal erg belachelijk vinden. Een deelnemer (uit Iran), die de maatregelen belachelijk vindt, zegt al een tijd behoorlijk verkouden te zijn en gaat ook nog eens demonstratief over de tafel hoesten.
Verder komt er nog bij, dat ik in 2 van de 3 groepen deelnemers uit China heb, die ineens (sinds het Chinese Nieuwjaar) niet meer zijn verschenen. Misschien gewoon toeval, maar ik vind het wel raar. Vorige week kwam één van deze dames weer naar de bijeenkomst. Over haar wegblijven gaf ze als verklaring, dat ze na het vieren van het nieuwjaarsfeest (preventief) een paar weken in huisquarantaine was gegaan. Nu was er niets aan de hand, maar hoe en wanneer hadden we ervan gehoord, als ze wel ziek was geweest? Zou een Chinese, die nauwelijks Nederlands praat, de moeite nemen, om bij de bieb te bellen, als ze Corona heeft? Niemand heeft contactgegevens van elkaar.
Ik pleit ervoor, om nu toch maar telefoonnummers aan de deelnemers te vragen en een gezamenlijke What's App-groep in te richten, zodat we elkaar kunnen waarschuwen, als iemand ziek wordt. Als nu een deelnemer weg blijft, hebben wij geen idee, of diegene gewoon geen zin/tijd had, of ziek is.
In één van de 2 bibliotheken vinden ze dit goed, in de ander vinden zowel de coördinator als de meeste andere vrijwilligers (met uitzondering van mijn collega Sonja) mijn zorgen erg overdreven.
2 weken later wordt het probleem vanzelf opgelost:
Op 13 maart krijgen we (van de centrale bieb) te horen, dat alle activiteiten in alle bibliotheken t/m 31 maart worden afgelast. (Deze datum wordt later verlengd t/m 31 mei).


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.