Dresden sightseeing

Duitsland, In het oosten / Sachsen

De laatste dag van ons verblijf in Saksisch Zwitserland, bezoeken wij de hoofdstad van het Bundesland Sachsen: Dresden. De stad heeft in de laatste maanden van de tweede wereldoorlog zwaar geleden door geallieerde bombardementen. Deze hebben een vuurstorm veroorzaakt, waarbij een groot deel van de stad is verwoest.

We rijden eerst met de auto naar Bad Schandau waar we de S-bahn nemen, die ons in ca. 45 minuten langs de Elbe naar Dresden Hauptbahnhof vervoert. Filos blijkt in het openbaar vervoer in Duitsland altijd een muilkorf om te moeten. Een merkwaardige maatregel, waar we nog nooit eerder mee geconfronteerd werden. Een Duitse conductrice - met haar roots waarschijnlijk in de oude DDR - maakt ons hier op een barse wijze op attent. Om te voorkomen, dat we er bij een volgende rit uit worden gezet, kopen we als eerste in een mooie dierenspeciaalzaak, in het centrum van Dresden, een zgn. reismuilkorf, met het voornemen, die zo min mogelijk te gebruiken. Het is een heel zacht ding en Filos vind het best.

Daarna maken we een prachtige rit met de bekende rode dubbeldekker door de stad, waarbij we langs alle bezienswaardigheden aan beide oevers van de Elbe gaan.

Tijdens de DDR-tijd zijn veel ruïnes van belangrijke historische gebouwen gesloopt, maar na "die Wende" werd besloten, dat de stad haar oorspronkelijke uitstraling terug moest krijgen. De stad ziet er nu prachtig uit, met mooie gerestaureerde of herbouwde gebouwen. Tijdens de rondrit passeren we o.a. "das Blaue Wunder" (bijnaam van de blauw geschilderde stalen Loschwitzer brug) en de Gläserne Manufaktur, een hypermoderne volledig glazen fabriek van VW, die pas in 2002 werd geopend, maar sinds 2016 alleen nog de functie van (mega) showroom heeft. We maken een korte stop bij "Pfunds Molkerei", volgens de kenners de mooiste zuivelwinkel van de wereld, met prachtige oude keramiek. Het is meer museum dan winkel.

Na de bustocht verkennen we de oude binnenstad en bekijken de prachtig herbouwde Frauenkirche, de Semperoper en de Zwinger, oorspronkelijk een paleizencomplex, maar tegenwoordig een museum. Van schade door de overstromingen van de Elbe hebben we in Dresden eigenlijk niets meer gezien.

Aan het eind van de middag rijden we met de trein weer langs de Elbe terug naar ons vakantieverblijf, voor de laatste overnachting in Sachsen.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.